“Chucky”nin dizi uyarlaması yolda

SYFY, Child’s Play ve Chucky serilerinin baş karakteri Chucky’yi temel alan dizi uyarlamasının haklarını geçtiğimiz yıl satın almıştı. İlk sezon için onay veren platformdan diziye ilişkin yeni açıklamalar geldi.

Gelen son haberlere göre, başlangıç tarihi henüz belli olmayan dizinin pilot bölümünü, Chucky film serisinin yazarı, yapımcısı ve bazı bölümlerinin yönetmenliğini üstlenmiş Don Mancini yazıp yönetecek. Ayrıca Mancini, uyarlamanın yapımcılığını Nick Antosca, Harley Peyton ve orjinal serinin yapımcılarından David Kirschner ile üstlenecek.

Uyarlamaya yönelik yaptığı açıklamalarda NBCUniversal Entertainment Networks ABD ve Syfy başkanı Chris McCumber, “Bu yeni SYFY serisinde bir kez daha Nick ve Universal Content Productions (UCP) ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz ve Chucky‘yi orijinal yaratıcılarıyla ilk kez televizyona sunmaktan gurur duyuyoruz”, diyerek seriyi UCP stüdyosunun desteğiyle hazırlayacaklarını da duyurmuş oldu.

Chucky, vintage bir Chucky bebeğin banliyö bölgesinde satışa çıkarılmasıyla pastoral bir Amerikan kasabasında iki yüzlülüklerin açığa çıkmasını ve bir dizi korkunç cinayetle kasabanın kaosa sürüklenmesini konu edecek. Chucky’nin geçmişinden düşmanlarının ve müttefiklerinin gelmesiyle, cinayetlerin perde arkasındaki gerçeğin aralanacağı seri, ayrıca Chucky’nin bir canavar haline gelmesinin ardındaki köklere uzanacak.

Yazı: Mine Metin