Cullen Bunn’ın korku imparatorluğu: Outer Shadow

Yazı: Deniz Özöztürk

Marvel Comics’in Deadpool, Venom, Wolverine ve Magneto gibi serileriyle tanınan çizgi roman yazarı Cullen Bunn, korku türüne adanmış bir yayınevi kurdu. Outland Entertainment bünyesindeki Outer Shadow isimli bu yeni yayıncılık girişimiyle, korkunun ipleri artık tamamen Bunn’ın elinde… 

Bunn; sektöre noir-korku çizgi romanı The Damned ile girmiş ve The Sixth Gun, Harrow County, film uyarlaması da olan Empty Man, geçtiğimiz yıla damgasını vuran Door to Door Night by Night başta olmak üzere korku türünde sayısız anlatı kaleme almış bir yazar. Adını süper kahramanlarla birlikte ansak da Bunn’ın her zaman, asıl amacının okuyucusunu ürkütmek olduğunu unutmamak gerek.  

Şimdi ise Outer Shadow’la Bunn; türde eser vermeye devam ederken bir yandan da farklı yazarlardan roman, çizgi roman, kısa öykü, novella ve kutu oyunu gibi işleri birleştirerek âdeta bir korku imparatorluğu kurmaya hazırlanmakta. Web sitesinde yazdığına göre Outer Shadow, okuyucularına en iyi hikâyeleri, en heyecan verici dünyaları ve en korkunç deneyimleri sunarken korku türünün geniş kapsamda potansiyelini de kanıtlayacak. 

Outer Shadow’un ilk yayınları

Yakın gelecekte yayımlanacak Cullen Bunn’ın yeni kitapları, Outer Shadow etiketi taşıyacak. Swords in the Shadow ve Raze: Book One isimli bu iki yeni iş, yayınevinin resmî web sitesinde ön satışta.

Kendi anlatılarının yanı sıra farklı yazarlardan roman, kısa öykü ve çizgi hikayelere de yer verdiği Swords in the Shadow isimli yeni antolojisinde ise Bunn; okuyucularını kılıçlar, büyüler ve korku dolu maceralara sürükleyecek.   

Yeni novella serisi Raze ise yaklaşan kıyametten kâr etmeye çalışan Siri ve Kast isimli iki karakteri takip eden hikâyesiyle okuyanları fantastik ve karanlık bir dünyaya çağırıyor.