CW, “Batwoman” dizisi için kolları sıvadı

Daha önce Arrow, The Flash, Supergirl ve Legends of Tomorrow gibi DC Comics uyarlamalarıyla karşımıza çıkan CW, kimi ilklere imza atacak Batwoman dizisi için kolları sıvadı.

Kate Kane karakterinin Gotham City’ye gelişiyle başlayacak ve şehrin umut sembolü halini alma sürecini konu edecek ilk sezon öncesinde Batwoman karakterini ilk olarak göreceğimiz yapım, CW’da yayınlanan DC uyarlamalarındaki karakterlerin tamamını bir arada göreceğimiz bir cross-over dizi olacak. Netflix’in Marvel karakterleriyle hayata geçirdiği The Defenders akıllara geliyor tabii ki.

Yapımcılığını Greg Berlanti’nin üstleneceği ve senaryosunun da Berlanti ve The Vampire Diaries yapımcılarından Caroline Dries’ın birlikte yazacağı dizi, ilk LGBTİ+ süper kahraman uyarlaması olarak tarihteki yerini alacak. DC çizgi romanlarının eşcinsel olduğu bilinen ilk popüler süper kahramanı olan Batwoman, birçok macerada Gotham City polislerinden Renee Montoya’yla aşk yaşıyor. Henüz dizinin prodüksiyon tarihleri ya da oyuncu kadrosuna dair bir açıklama gelmiş değil.