Danny DeVito, yıllar sonra Penguin karakteriyle buluşuyor

1992 tarihli Batman Returns filminde Penguin karakterine hayat veren Danny DeVito, bu sefer bu ikonik kötüyü beyaz perdeden kitap sayfalarına taşıyor. Yıldızın çizgi roman yazarlığına dair ilk çıkışı olacak bu çalışma, Batman’in diğer kötülerini de kapsayan özel bir antoloji kapsamında hazırlanıyor. Batman’in başlıca düşmanları; Poison Ivy, Ra’s al Ghul, Talia al Ghul, Mad Hatter ve Scarecrow gibi karakterlerin yıl dönümlerini kutlayacak olan bu  Gotham City Villains Anniversary Giant’ta DeVito’nun da Penguin karakteri için kısa bir hikâye yazacağı açıklandı.


Tim Burton’ın Batman ve Batman Returns filmlerindeki karakter tasvirinin etkilerini, günümüzün çizgi roman serilerinde gözlemlemek hâlâ mümkün. Penguin, o zamandan bu yana çizgi romanlarda yer yer DeVito’yu andıran stiliyle karşımıza çıktı. 

Gotham City Villains Anniversary Giant’taki macerada, DeVito’ya çizimleriyle Dan Mora eşlik edecek. Derlemenin yazar ekibinde DEADLY CLASS’la tanıdığımız Wes Craig, Marvel’ın ilk müslüman kahramanı Kamala Khan’ın maceralarını da kaleme alan G. Willow Wilson ve DC, Marvel gibi yayınevlerinin yanı sıra bağımsız çizgi roman dünyasında da harikalar yaratan Nadia Shammas’ın isimlerine rastlıyoruz. Yine çizgi roman takipçileri için pek yabancı olmayacak Emma Rios, Riccardo Federici, Max Raynor, Max Fiumara, Skylar Patridge, Khary Randolph, Christian Ward gibi çizerler de bu derlemede.

Gotham City Villains Anniversary Giant’ın 30 Kasım’da yayımlanması planlanıyor.

Penguin karakterini göreceğimiz sıradaki film, Matt Reeves’in büyük beklentilerle gelen The Batman’i. Filmde büyük bir dönüşümle bu karakteri canlandıracak Colin Farrell, geçtiğimiz haftalarda Penguin performansına ilişkin bazı ipuçları vermişti.

Yazı: Ahmet Sönmez