Vans sunar Demonation Festivali No: 12 // 2. gün programı

Müzik sahnesinin farklı kulvarlarından bağımsız ve heyecan yaratan sesleri bir araya getiren Demonation Festivali, 12. edisyonuyla geri dönüyor. İki bölüm hâlinde gerçekleşecek festivalin ilk ayağı, Vans sunar Demonation Festivali No:12 / Vol.1, 5-6 Ekim’de Zorlu PSM ve arkaoda’ya yayılacak.

Festivalin Zorlu PSM’de konuşlanacak ilk gününde, bu sene ilk kez düzenlediğimiz Bant Mag. Video Klip Ödülleri’ni Tendertwin, RUBY ve KARDELEN konserleri takip edecek. İkinci günün programı ise aşağıda; mekânımız arkaoda, kapı açılış 20.30, katılım ücretsiz.

SELÛT

Selût, müzik ve görsel sanatlarla ilgilenen çok yönlü bir sanatçı. Ambient, akustik, caz ve dünyadan sesler ile güçlü solo vokalleri birleştiren deneysel tınılar arasında geziniyor müziğinde. Cosmicnutz adı altında ürettiği illüstrasyonları ise organik ve dijital ögeleri birleştiriyor; canlı renkler, komplike atmosferler ve gizemli karakterler içeriyor. Müzikal performanslarını, “görsel oluşumlarına özgün dinletiler” sözleriyle tanımlıyor Selût. 2021’den bu yana solo olarak yayımladığı “Sahiden”, “Ben, Keyfim ve Kahyası” ve “İstemem” teklilerinin ardından, eylül başında Nilipek., Seda Erciyes, Tuğçe Şenoğul’u bir araya getiren heyecan verici bir müzisyen kadrosuyla ortaklaştığı “Dünya’nın Kalanı #12”yi dinlemeye açtı.

İLK ZAMANLAR

İlk Zamanlar İstanbul temelli bir deneysel elektronik müzik grubu ve multidisipliner sanatçı ikilisi. Epifani lead vokal, söz yazarı ve hikaye anlatıcısı, Dülger ise ses tasarımcısı ve prodüktör. 2022’de Uzayda Bir İşaret adlı çıkış albümlerini dünyanın yok oluşundan milyonlarca yıl sonra, ondan geriye kalan kalan ses katmanında bir uzay yolculuğu olarak tasarlamışlar, rastlaşmalara denk gelen anları albümün parçaları olarak kurgulamışlardı. O zamandan beri beri hikâyeci, doğaçlama ve deneysel bir anlatımı benimseyerek türler arası müzikler, anlatılar ve performanslarıyla İstanbul yeraltı sahnesindeler. İlhamlarının ve isyanlarının çeşitliliğinden  elektropunk, retrowave, hyperpop, acid techno gibi janrlar arasında amansız deneyler yapıyor; psikedelik tınılar, mırıltılar, çığlıklar, bozulmuş synthler, rave patlamaları arasında çoklu kişilik çözülmelerinin yaşandığı maceralara çıkıyorlar. 

4-i

Prodüktör, DJ, görsel sanatçı 4-i (diğer adı ile Dirty Projector) İstanbul’da doğup büyüdü. Partilere girebilecek legal yaşa geldiğinde XSM ve Kokoş gibi birçok parti serisinde fotoğrafçılık ve videographerlık yaptı. Çalışırken diğer DJ’leri gözlemleyecek ve dinleyecek çok fazla vakti oldu. Bu durumun verdiği heyecan ve kreativite ile 2022 başlarında kendi setlerini yapmaya başladı. 2022 Aralık ayında XSM Recordings tarafından yayınlanan “Ceytengri – Sahibinin Sesi (4-i Sevemez Remix)” ile ilk parçasını yayımladı. Şu an üretimine Kübra Uzun, Birgay ve Mx.Sür ile XSM Recordings’te ex-step daughter olarak devam ederken, bir yandan da “Shishley Şeytan Üçgeni” adında bir parti serisi düzenliyor.