Vans sunar Demonation Festivali No:12 // 1. gün programı

Müzik sahnesinin farklı kulvarlarından bağımsız ve heyecan yaratan sesleri bir araya getiren Demonation Festivali, 12. edisyonuyla geri dönüyor. İki bölüm hâlinde gerçekleşecek festivalin ilk ayağı, Vans sunar Demonation Festivali No:12 / Vol.1, 5-6 Ekim’de Zorlu PSM ve arkaoda’ya yayılacak.

Festivalin ilk günü, bu sene ilk kez düzenlediğimiz. Bant Mag. Video Klip Ödülleri ile açılıyor. Zorlu PSM Vestel Amfi’de Okan Urun’un sunacağı törenle sahiplerini bulacak ödüllerde 4 kategorideki adayları yakında açıklayacağız. Yarışma bölümünde 110 başvuru arasından finale kalan 10 klibi de törende izleyeceğiz. Bant Mag. Video Klip Ödülleri Töreni, saat 18.30-20.30 aralığında gerçekleşecek. Katılım ücretsiz ve yaş sınırı yok.

Demonation Festivali’nin bu yılki konser programının ilk günü Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde. Kapı açılış 20.30, biletler işte burada.

TENDERTWIN

Bilge Nur Yılmaz’ın İstanbul, Philadelphia ve Londra arasında gelişmiş -ve Oxford’da ilerlemeye devam eden- solo projesi Tendertwin, katmanlı vokal armonilerine eşlik eden yaylılar ve synthesizer’lar ile chamber-folk ve avant-pop elementlerini göçebe bir incelikle şarkı ozanlığına işliyor. Tendertwin’in son bağımsız teklisi “Plastik”, gerçek ve sahtenin arasında bir ip cambazlığı; elektronik bir firenin gölgesindeki tanıdık akustik hikâyecilik. Yeni Tendertwin teklisi “Ode to the Past” de Demonation konserinin hemen ardından, 6 Ekim’de yayımlanacak.

RUBY 

RUBY, 2022’de yayımladığı dört şarkılık Günah EP’siyle yerli hip hop sahnesine düşürdüğü alev topunu büyütüyor, büyütüyor; dinleyeni, etrafını saran bir yangının ortasında bırakıyor. Demonation Festivali için özel bir şov hazırlayan RUBY’nin ritmiyle kalbiniz atacak! Müziğinin gücüyle, ruhun yeniden doğmasına ilham veriyor; bu ritmik dönüşümü deneyimlemeye hazır mısınız?

KARDELEN

Türkçe sözlü R&B havuzuna bir bir tekliler fırlatan KARDELEN, 90’lar popunun esansından bossa nova dokunuşlarına varan pek çok katkıyla müziğini zenginleştirmekte. Geçtiğimiz ekimde altı parçadan oluşan Lütfen Kalbimi Sökün kısaçalarını yayımlayan müzisyen; şarkılarında inşa ettiği kas gevşetici düzenlemeler, tutkulu sözleri, pürüzsüz sesi ve tesiri yüksek vokaliyle parlıyor. Son dönemde bir Mabel Matiz düeti ve solo teklisi “İHYA” ile karşımıza çıkan KARDELEN, ilk albüm için de geri sayımda. Albümün ikinci teklisi “Hancı”, 6 Ekim’de yayında.