Dinosaur Jr.’dan üç günlük “rock kampı”

J Mascis’in kimselere benzemeyen karakteristik gitar çalışıyla kültleşen grubu Dinosaur Jr., Amerikan rock’ının en önemli gruplarından biri ve çok sadık bir hayran kitlesine sahip. 1980’lerde kurularak “indie rock” olarak bildiğimiz her şeyin tanımını yapan ve geleceğine yön veren Dinosaur Jr., J Mascis, Lou Barlow ve Murphy’den oluşan orijinal kadrosunu 2007’de yeniden toplamıştı.

Grup, bu yaz (New York’taki) hayranları için bir hayali gerçekleştiriyor ve üç günlük bir “rock kampı” düzenliyor. 30 Temmuz – 2 Ağustos tarihlerindeki Camp Fuzz with Dinosaur Jr.’a katılanlar Mascis, Barlow ve Murphy’den ders alarak işin inceliklerini öğrenecek.

Kamp programı kapsamında J Mascis, gitar ve pedal atölyeleri düzenleyecek. Lou Barlow ise solo performans, dört telli gitar ve ukulele dersleri verecek. Murph de isteyenlerle davulunun başında buluşacak. Ayrıca kampa katılacak, isimleri henüz açıklanmayan sürpriz konuklar da var.

Kampın en güzel yanı müzisyen olmayanların da katılabilmesi. Grupla takılmak isteyen hayranlar da atölyelere katılabilecek, soru-cevap oturumlarını takip edebilecek ve Dinosaur Jr. ile Lou Barlow ve J. Mascis’in solo performanslarını izleyebilecek. Catskill Forest Reserve’de bulunan Full Moon Resort’ta Dinosaur Jr. hayranları belli ki büyük bir deneyim yaşayacak. Kamptaki yaş ortalaması acaba kaç olacak?