Discogs profesyonel satıcılar için yeni platformunu tanıttı

Plak müdavimlerinden “şu albümdeki şu şarkının klavyesini, basını kim çalmış?” meraklılarına, müzik tutkunlarının buluşma noktası olan Discogs bu sefer sektör profesyonelleri için yeni bir platform oluşturmanın peşinde.

Müzik veritabanı ve pazarlama platformu Discogs, profesyonel satıcılar için yeni envanter platformunun hayata geçirildiğini 6 Ağustos Salı günü duyurdu. NearMint adlı uygulama, Discogs’a göre satıcıların envanterlerini daha etkin ve çabuk yönetmesini sağlayacak.

NearMint gelişmiş dosya yükleme ve otomatik eşleştirme işlevlerini kullanarak, satıcıların tek veya toplu olarak yeni listeler oluşturmalarına olanak tanıyor. Discogs’un yeni platformu, çalışanlar için ayrı giriş yapabilme hakkı, öğe başına kayıtları değiştirme seçeneği, yorum şablonları, envanterle ilgili raporların sağlanabileceği bir gösterge panosu, ürün başına veya toplu olarak değişen fiyatlarına miktar ve etiket ekleme seçeneği gibi çeşitli özellikler sunuyor.

Discogs, platformu oluşturabilmek için yüzlerce satıcıyla görüştü ve satıcılardan bazılarını 1,9 milyondan fazla envanter öğesini yöneten NearMint beta programına katılmaya davet etti. Şirket yakında platformu dünya çapında daha fazla satıcıyla buluşturmayı planlıyor.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz