Disenchantment: Dreamland’e son yolculuk 1 Eylül’de

Yazı: Melis Tire

The Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening’in Netflix’te yayımlanan fantastik animasyon serisi Disenchantment; asi ve başına buyruk Princess Bean, saf bir elf olan arkadaşı Elfo ve herkesin kedi sandığı şeytan Luci’nin eğlenceli maceralarını konu ediyor. 2018’de start alan seri, final sezonu için geri sayımı başlattı.

Broad City’nin başrol oyuncularından Abbi Jacobson’ın Prenses Bean’i, Adult Swim’in en popüler komedyenlerinden Eric Andre’nin şeytan Luci’yi ve American Dad! seslendirmenlerinden Nat Faxon’ın da Elfo’yu seslendirdiği animasyon dizisinin beşinci sezonu 10 bölümden oluşacak. Netflix’in son Disenchantment sezonundan paylaştığı yeni fragmanda Bean ve arkadaşlarının, serinin baş kötüsü ve Bean’in annesi olan Kraliçe Dagmar’ı alt etmek için güçlerini birleştirdiğine tanık oluyoruz. Henüz annesiyle başa çıkmak için yeterli özgüvene sahip olmayan ve büyü yetenekleri gerektiği kadar gelişmeyen Prenses Bean, hedefe yalnızca arkadaşlarının desteğiyle ulaşabilecek.

Bob Odenkirk’ün kardeşi Bill Odenkirk’ün de senarist kadrosunda yer aldığı Disenchantment’ın geniş seslendirme kadrosunda Matt Berry, Richard Ayoade, Sharon Horgan, Nathan Fielding ve Lucy Montgomery gibi tanıdık simalar var.

Dizinin kurgusal şehri Dreamland’e doğru çıkacağımız son yolculuk, tüm bölümlerin platformdaki yerini alacağı 1 Eylül’de başlayacak. Matt Groening’in bir diğer fan favorisi serisi Futurama’nın uzuuun yıllar sonra geri dönmesi de kendisinin önümüzdeki yıllarda daha çok bu diziyle uğraşacağı anlamına geliyor olabilir. 

Futurama’nın geri dönüşüne dair Utkan Çınar’ın değerlendirmesini okumak isteyenleri de buraya alabiliriz.