“Dune” evreninin kapsama alanı genişlemeye devam ediyor

Frank Herbert’ın yarattığı Dune evreni, her geçen gün yeni bir haberle genişlemeye devam ediyor. BOOM! Studios, 20. yüzyılın en önemli bilim kurgu yapıtlarından biri olan Dune romanının öncesini anlatacak 12 sayılık çizgi roman serisi Dune: House Atreides’i duyurdu. 

Çizgi roman serisini özel kılan detayların başında yazar ekibi geliyor.  Dune: The Sisterhood dizisinin yapımcı ve senaristlerinden Kevin J. Anderson’la birlikte Frank Herbert’ın oğlu Brian Herbert, BOOM! Studios’un yeni Dune serisine hayat verecek isimler.

Dune: House Atreides’ın ilk sayısının sonbahar aylarında yayımlanması planlanıyor. Brian Herbert, Dune: House Atreides’ın kalbinde özel bir yere sahip olduğunu ve babasının yarattığı evrende Anderson ile çalışacak olmanın kendisi için çok fazla şey ifade ettiğini söylüyor. 

Felsefi derinliğiyle bilim kurgu âlemine kalıcı izler bırakan Dune, yıl boyunca gündemi meşgul etmeye devam edecek. 18 Aralık’ta vizyona girmesi beklenen, Denis Villeneuve imzalı Dune uyarlamasını merak etmeye devam…

Yazı: Can Özsoy