Editors 5 Şubat’ta Zorlu PSM’de

İngiliz grup Editors, taptaze albümü EBM’in turnesinde, yenilenmiş sahne kurulumuyla bir kez daha İstanbul’a uğruyor. 5 Şubat 2023 Pazar akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek konserin biletleri, 23 Kasım itibarıyla satışta olacak.


2002’de Birmingham’da kurulan Editors, kariyerinin 20. yılında bir kez daha kabuk değiştirdi. Grup üyeleri, 23 Eylül’de yayımlanan EBM albümüyle birlikte kendi serüvenlerinin “3. bölümü”ne start verdiklerini söylüyor. 10 yıl önceye denk gelen ilk kırılmaya nazaran çok daha keskin bir dönemeçteyiz bu kez. EBM adının da açık ettiği gibi yeni albüm, bambaşka bir çehreye sahip.

Grubun son albümü Violence’ın prodüksiyonunda da parmağı olan Benjamin John Power’ın altıncı üye olarak ekibe resmen katılması, Editors’ın açtığı yeni sayfanın en belirleyici hamlesi muhtemelen. 2013’ten bu yana nadasa yatırılmış hâlde bekleyen Fuck Buttons’ın yarısı olan, saç döktüren elektronik kompozisyonları ve film müziklerini ise Blanck Mass mahlasıyla yayımlayan Benjamin John Power’ın, “alışılmış” Editors enstrümantasyonuna davul makineleri ve modüler synthesizer’ıyla eklemlenmesi nasıl bir sonuç verecekti? Biz bayıldık, konser için de sabırsızlanıyoruz doğrusu!

Editors gitaristi ve son albümün prodüktörü Justin Lockey ile Bant Mag. No:78’de hem EBM’i hem de yenilenen ses paletinin açtığı kapıları konuştuk. Cem Kayıran’ın röportajını buradan okuyabilirsiniz.