Elisabeth Moss, Eleanor Coppola’yı canlandıracak

İkişer Emmy ve Altın Küre ödülü sahibi  Elisabeth Moss, The Godfather filminin ortaya çıkış sürecine odaklanacak Barry Levinson imzalı yapımın kadrosuna katıldı. 

Yakın dönemde The Invisible Man ve Shirley filmlerinde izlediğimiz Moss, tabii ki The Handmaid’s Tale dizisindeki performansıyla akıllara kazındı. 38 yaşındaki oyuncu, henüz ismi belli olmayan filmde Francis Ford Coppola’nın eşi Eleanor Coppola’yı canlandıracak. 

Francis Ford Coppola’yı Oscar Isaac’in; yapımcı Robert Evans’ı da Jake Gyllenhaal’un oynayacağı önceden açıklanmıştı. Yönetmen Barry Levinson, Moss ile uzun zamandır çalışmak istediğini belirtti ve kadroya katılmasından duyduğu heyecanı saklamadı. 

Elisabeth Moss’un yaklaşan diğer projeleri

Şu sıralar The Handmaid’s Tale’in dördüncü sezon prodüksiyonunda olan Moss, kariyerinin ilk yönetmenlik deneyimini de yeni sezon bölümlerinden birini çekerek gerçekleştirecek. Ünlü oyuncunun yakın gelecekte karşımıza çıkacak filmlerine bir bakalım.

The French Dispatch

Wes Anderson takımı topladı ve bir dergiyi merkezine alan bir film için geri sayımı başlattı. Pandemi sebebiyle vizyon tarihi defalara ertelenen film için bekleyiş devam etmekte.

Next Goal Wins

Yönetmenliğini Taika Waititi’nin üstlendiği yapım, bir spor ve komedi filmi. Hollandalı-Amerikalı teknik direktör Thomas Rongen’in dünyanın en zayıf futbol takımı olarak kabul edilen Amerikan Samoa Milli Futbol takımını 2014 FIFA Dünya Kupası elemesine götürme çabalarını konu ediyor.

Run Rabbit Run

Elisabeth Moss’un bir doğum uzmanını canlandıracağı film, The Handmaid’s Tale yönetmenlerinden Daina Reid’in 10 yılı aşkın bir sürenin ardından çektiği ilk uzun metraj. 

Yazı: Doruk Karaca