Emin Alper filmi Kurak Günler’in vizyon tarihi netleşti

Dünya prömiyerini 75. Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış (Un Certain Regard) bölümünde yapan yeni Emin Alper uzun metrajı Kurak Günler için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Başrollerde Selahattin Paşalı ve Ekin Koç’un yer aldığı; Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz’ün onlara eşlik ettiği filmin Türkiye vizyon tarihi netlik kazandı: 25 Kasım.

Türkiye, Fransa, Almanya, Hollanda, Yunanistan ve Hırvatistan ortak yapımı olan Kurak Günler; Ay Yapım, Liman Film, Zola Yapım etiketi taşıyor ve Bir Film dağıtımıyla vizyona girmeye hazırlanıyor. Anlatının merkezinde, bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeler var. 

75. Cannes Film Festivali’ni yerinden takip eden Melikşah Altuntaş, prömiyerinde izlediği Kurak Günler’i “…Alper; suç, adalet ve hafıza üçgeninde, iktidar mekanizmasının yarattığı baskıyı ve ötekileştirici dili, soluksuz izlenen bir sinema deneyimi üzerinden karşımıza getiriyor.” sözleriyle betimlemişti. İzlenim yazısını okumak için tek tık yeterli.

Filmin 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Türkiye prömiyerini gerçekleştireceğini ekleyelim.