“Empire of Light”ın künyesindeki isimler, beklentileri arşa çıkarıyor

Son olarak En İyi Görüntü Yönetimi dâhil üç adet Oscar’ı ve Altın Küre’de En İyi Film ödülünü kucaklayan 1917’i yazıp yöneten Sam Mendes, senaryosunu tek başına kaleme aldığı Empire of Light için Olivia Colman ile güçleri birleştiriyor.

Searchlight’ın yapımcılığını üstlendiği proje, 80’lerin Güney İngiltere’sinde, eski bir sinemanın çevresinde gelişen bir aşk hikâyesini konu alacak. 2022 içinde izlemeyi umduğumuz yapımın kamera arkasında Mendes’in Skyfall,Revolutionary Road ve 1917’de beraber çalıştığı, çağımızın en önemli görüntü yönetmenlerinden Roger Deakins eşlik edecek.

Olivia Colman’ın yaklaşan projeleri

2019’da Yorgos Lanthimos’un son uzun metrajı The Favourite ile Oscar’a uzanan Olivia Colman, bu yıl da çok konuşulan bir yapım ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu listesinde yerini aldı. Anthony Hopkins’in başrolde olduğu, bir tiyatro oyunundan uyarlanan The Father; demans hastası bir babanın kızı ile olan ilişkisini yakın plana alıyor. Tiyatro yazarı Florian Zeller’in ilk sinema deneyimi olan filmin ayrıca BAFTA, Altın Küre, SAG ve Critics Choice’dan da adaylıkları bulunmakta. 

Colman’ı 2021 içinde izleyebileceğimiz diğer yapımlar; Maggie Gyllenhaal’un yönettiği The Lost Daughter ve Eva Hussen’ın I. Dünya Savaşı sonrası dramı Mothering Sunday ise hâlâ prodüksiyon aşamasında. Ayrıca David Thewlis ile başrolü paylaştığı HBO mini dizisi Landscapers’ın çekimleri şu sıralar devam ediyor.

Yazı: Elif Acun

Yükleniyor...