Erdem Tepegöz’ün “Gölgeler İçinde”si Moskova Uluslararası Film Festivali’nde

Dünya çapında 23 ödül toplayan Zerre filminin senaristi ve yönetmeni Erdem Tepegöz’ün yeni filmi Gölgeler İçinde, prestijli Moskova Uluslararası Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümüne katılmaya hak kazandı. Film dünya prömiyerini, 1-8 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleşecek festivalde yapacak. Ana bölüm yarışmasında aralarında Kim Ki-Duk ve Valeriy Todorovskiy gibi yönetmenlerin filmleri de yer alıyor. Gölgeler İçinde’nin Türkiye prömiyeri ise Moskova’nın ardından 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde yapılacak.

Türkiye’de fazla örneği olmayan bilim kurgu türündeki filmin başrolünü Homeland, Prison Break, Aladdin gibi uluslararası projelerde rol alan Numan Acar üstleniyor. Acar’a filmde Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz, Emrullah Çakay, Muharrem Bayrak, Selin Kavak gibi oyuncular eşlik etmekte.

İlkel bir teknolojiyle yönetilen bir fabrikada çalışan bir işçinin yaşamına odaklanan filmin yapımcılığını Contact Film Works, ortak yapımcılığını ise TRT üstlendi ve çekimleri Gürcistan’da bir maden kasabasında yapıldı. Birçok ülkeden farklı isimleri bir araya getiren filmin görüntü yönetmenliğini Hayk Kirakosyan yaparken, müziklerine 2021’de izleyeceğimiz Batman animasyonu Batman: A Beautiful Lie’ın bestecisi Greg Dombrowski imza atmış.

Yazı: Ezgi Karaarslan