Erdem Tepegöz’ün “Gölgeler İçinde”sinden ilk fragman

İlk filmi Zerre ile Erdem Tepegöz’ü yarışmanın en büyük ödülüne layık gören Moskova Uluslararası Film Festivali, bu sene yönetmenin son projesi Gölgeler İçinde’nin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Türkiye’deki ilk gösteriminin ise 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde yapılacağı filmden ilk fragman paylaşıldı. Gölgeler İçinde’nin festival rotasının bir sonraki durağı 8. Boğaziçi Film Festivali olacak. 

İlkel şartlarda çalıştırılan fabrika işçilerinden birinin sistemi sorgulaması akabindeki değişimlere odaklanan film, Kafkaesk ve distopik bir eksende ilerliyor. Başrolünü Homeland, Prison Break ve Aladdin gibi uluslararası prodüksiyonlarda izlediğimiz Numan Acar’ın üstlendiği filmin kadrosunda Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz, Emrullah Çakay, Muharrem Bayrak ve Selin Kavak var.

Filmin yapımcılığını Contact Film Works, ortak yapımcılığını ise TRT üstlendi ve çekimleri Gürcistan’da bir maden kasabasında yapıldı. Ekibi beş farklı ülkeden bir araya gelen filmin görüntü yönetmenliğini Hayk Kirakosyan yaparken, müziklerine 2021’de izleyeceğimiz Batman: A Beautiful Lie animasyonunun bestecisi Greg Dombrowski imza attı.

Yazı: Cansu Çubukçu