“Euphoria” özel bölümü “Part One: Rue”dan fragman

HBO’nun övgüler toplayan gençlik dizisi Euphoria’nın 4 Ağustos 2019’da final yapan ilk sezonunu ikinci sezona bağlayacak iki özel bölüm yolda. 

Advertisement

Euphoria özel bölümlerinin ilki 6 Aralık’ta yayımlanacak. Türkiye’deki izleyiciler bölüme beIN CONNECT üzerinden ulaşabilecek. Bölümün isminin “Trouble Don’t Last Always” olacağı konuşuluyordu fakat “Part One: Rue” olarak isimlendirilmiş. Bölümde Zendaya’nın canlandırdığı Rue karakterinin Noel kutlamalarını izleyeceğiz. 

İlk sezonda Ali karakterini canlandıran Colman Domingo da bu bölüm için kamera karşısına geçti. Dizinin yaratıcısı Sam Levinson’ın yazıp yönettiği bölüm, COVID-19 pandemisi şartlarında güvenli bir ortamda çekildi ve salgınla ilgili olduğu konuşuluyor. Zendaya bölümü “bir köprü” olarak tanımlıyor.

“Part One: Rue” bölümünden yayımlanan 50 saniyelik fragmanda Rue’yu bir diner’da görüyoruz. Duyduğumuz şarkı da soul efsanesi Otis Redding’in 1966’da kaydettiği “Cigarrettes and Coffee”.

Euphoria, 72. Emmy Ödül Töreni’nde toplamda üç ödül kazanarak ilk sezonuyla yakaladığı başarıyı perçinlemiş oldu. Zendaya’nın, Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan en genç oyuncu olarak tarihe geçmesinin yanı sıra dizinin Labrinth imzalı müzikleri ve Doniella Davy, Kirsten Coleman ve Tara Lang üçlüsünün makyajı ödüllendirildi.