“Ex Machina” çizgi romanı Oscar Isaac’le sinemaya uyarlanıyor

Brian K. Vaughan ve Tony Harris ikilisinin DC Comics tarafından yayımlanan çizgi roman serisi Ex Machina’nın film uyarlamasının yolda olduğu bir süredir konuşuluyor. The Great Machine adını alacak filmle ilgili merakla beklenen ayrıntılar gelmeye başladı.

Anna Waterhouse ve Joe Shrapnel’ın senaryolaştıracağı politik süper kahraman filminin başrolünde izleyeceğimiz isim, Star Wars serisinin son üç filminde yer alan Oscar Isaac olacak. The Great Machine, 11 Eylül trajedisinden sonra New York Belediye Başkanı olan, yüzlerce mekanik cihazla konuşma gücüne sahip eski süper kahraman Mitchell Hundred’ın siyasi hayatını izleyecek.

Filmde Hundred’ı canlandıracak olan Isaac, bunun yanında uzun zamandır menajeri olan Jason Spire ile filmin yapımcıları arasında yer alıyor. Uyarlama filmin adı için orijinal ismin tercih edilmeme nedeni, Isaac’in de rol aldığı ve En İyi Görsel Efekt dalında Oscar’ını kucaklayan Ex Machina olsa gerek. Zira Alex Garland imzalı bilim kurgu filmi büyük ses getirmişti. Ayrıca, çizgi romanda “The Great Machine”,  Mitchell Hundred’ın belediye başkanı olmadan önceki süper kahraman mahlası.

Filmi kimin yöneteceği ve oyuncu kadrosundaki diğer isimler ise hâlâ gizeminini koruyor.

Ayrıca Oscar Isaac’in kara komedi filmi Big Gold Brick, Frank Herbert’in aynı isimli bilim kurgu romanından uyarlanan Dennis Villeneuve imzalı Dune ve Paul Schrader’ın yeni filmi The Card Counter ile de yakında seyirci karşısında olacağını ekleyelim.

Ayrıntılar için takipte kalın!

Yazı: Mine Metin