F4 vizyonda: Marvel evreninde 50 yıldan fazladır korku saçan “Doctor Doom”

Heyecanla beklediğimiz yeni  Fantastic Four  filmi bugün vizyona girdi! Filmde de karşımıza çıkan, Marvel’ın en tekinsiz kötülerinden Doctor Doom’u tanıyoruz.

Marvel efsaneleri Stan Lee ve Jack Kirby’nin ellerinden çıkan Doctor Doom, ilk olarak 1962 yılında yayınlanan  Fantastic Four #5  ile çizgi roman alemine girişini yapıyor. Bir cadı olan Cynthia Von Doom’un oğlu olan Victor Von Doom,  Fantastic Four’ un en büyük düşmanı olarak biliniyor. Aynı zamanda bir mucit ve büyücü olan Victor Von Doom, Marvel evreninin en zeki karakterlerinden biri.

dr._doom_vs_fantastic_four_wallpaper_background_19030-640x480

Görünüşü ve kolay kolay alt edilemez olmasıyla Marvel evreninin birçok çizgi romanında karşımıza çıkan Doctor Doom, hemen hemen her türlü  Fantastic Four  yapımında yer aldı. Bilgisayar oyunları, animasyon dizileri ve sinema filmlerinde sıklıkla karşılaştığımız Doctor Doom, on yıl önce yayınlanan  Fantastic Four  filminde Julian McMahon tarafından canlandırılmıştı. Bugün vizyona giren filmdeyse Victor Domashev adıyla göreceğimiz karakteri,  Prince of Persia, Dawn Of The Planet Of The Apes  gibi filmlerle tanıdığımız Toby Kebbell oynayacak.

Çalışabilen bir zmaan makinesi, kendi yüzüyle aynı görünüme sahip olan ve her talimatı yerine getiren Doombot’lar ve insanlara süper güç aşılayabilen bir alet gibi çeşitli buluşları olan Doctor Doom,  Fantastic Four  dışında  X-Men  ve  Iron Man ’le de sık sık karşıya geliyor.