F4’a 6 gün kala: Marvel evrenine bir şaka sonucu giren karakter “Armadillo”

Fantastic Four, 7 Ağustos’ta vizyonda! Geri sayımımızda da sıra Marvel evrenine yazar Mark Gruenwald’ın bir şakası sonucu giren kötü karakter Armadillo’da!1996 yılında henüz 43 yaşındayken hayatını kaybeden Gruenwald,  Captain America  ve  Squadron Supreme  çizgi romanlarıyla tanınıyordu. 1985 yazında yayınlanan 308.  Captain America  macerasında ilk kez çizgi romancıların karşısına çıkan Armadillo karakteri, Gruenwald’ın 1970’li yıllarda Marvel çizgi romanlarında yer alan hayran mektuplarıyla ilgili bir şaka sonucu ortaya çıkmış. 70’lerde hayran mektuplarına anonim cevaplar yazan Marvel çalışanlarından biri de Mark Gruenwald’miş. Söz konusu mektuplara verilen cevaplar arkadaş canlısı bir armadillo’nun ağzından yazılıyormuş. Bu detaya bir gönderme yapmak için söz konusu  Captain America  çizgi romanına yerleştirilen Armadillo karakteri, sonrasında Marvel evreninin çeşitli köşelerinde karşımıza çıkmayı sürdürdü!

armadillo 3

Kötücül emellerle deneyler yapan doktor Karl Malus’un genetik deneyleri sonucu ortaya çıkan Armadillo, asıl adı Antonio Rodriguez olan bir karakter. Pençeleri ve kolay kolay zarar görmeyen derisini bu deney sonucunda kazanan Rodriguez, başlarda kostüm sanılan bu görünümüyle korku salıyor. Süper güçler edinmeden önce bir sokak dövüşçücü olan Antonio Rodriguez, Armadillo olduktan sonra da düşmanlarıyla silah kullanmadan mücadele etmeyi sürdürüyor.  Fantastic Four ’dan  Doctor Strange ’e,  Hulk ’tan  Punisher ’a birçok Marvel kahramanını bir araya getiren  Acts of Vengeance  çizgi romanlarında da karşımıza çıkan Armadillo, Dr. Doom’un beynini kontrol etmesiyle bir konferans sırasında  Fantastic Four ’a saldırmıştı.

Çizgi film ve filmlerde henüz yer almayan karakterin önümüzdeki dönemde vizyona girmesi planlanan  Marvel  filmlerinde de yer alması planlanmıyor.