“Fleabag”’in sahne kaydı dayanışma adına çevrimiçi erişime açılıyor

Fleabag hayranlarının bildiği üzere Phoebe Waller-Bridge, dizinin tiyatro prodüksiyonunu Vicky Jones yönetmenliğinde tekrar hayata geçirmişti. Waller-Bridge’in tek kişilik bu gösterisinin kaydı şimdi çevrimiçi ortamda dayanışma amacıyla izlemeye açılıyor.

Phobe Waller-Bridge, Amazon ve Soho Theatre iş birliğiyle, tek kişilik sahne performansının telif haklarının sağlık emekçilerine ve corona virüsü sebebiyle zor durumda kalan serbest tiyatro çalışanlarına bağışlanacağını açıkladı. Bağışçılardan ve teliflerden gelecek bütün yardımlar National Emergencies Trust, NHS Charities Together, Acting for Others gibi aracı hayır kurumlarına ve İngiltere’de tiyatro çalışanlarını desteklemek için kurulan Fleabag Support Fund’a aktarılacak.

Waller-Bridge, performansını erişime açmayı ve buradan gelecek gelirden feragat etmeyi kabul eden yaratıcı ortaklarına ve diğer bağışçılara teşekkür etti. Fleabag’in sahne versiyonunun bu izole zamanlarda iyi gelebileceğini söyleyen Waller-Bridge, destek kampanyasının büyümesine de katkı sağlamasını umuyor.

6 Nisan Pazartesi günü Soho Theatre’ın On Demand bölümünde ilk olarak İngiltere ve İrlanda’da çevrimiçine açılan performans, 10 Nisan’dan itibaren de Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya’da da aynı kanal üzerinden izlenebilecek. Ayrıca Amerika ve Britanya’da Amazon Prime Video üzerinden de 48 saatliğine 5 dolar karşılığında indirilebilir olacak. Türkiye ne yazık ki henüz kampanyada değil.

Yazı: Işıl Saykan