Yeni François Ozon filminde başrol Isabelle Huppert’in

Fransa sinemasının prestijli yönetmenlerinden François Ozon, üretken olduğu kadar farklı janrlara el atmayı, seyircisini her daim şaşırtmayı pek seven bir isim. Son olarak, dokunaklı bir baba kız öyküsü olarak tanımlanabilecek, geçtiğimiz Cannes edisyonunda Altın Palmiye için yarışan Tout s’est bien passé filmini izlediğimiz yönetmen; hemen arkasından, kült Rainer Werner Fassbinder oyunu The Bitter Tears’ın serbest bir adaptasyonu olan ve Berlinale seçkisinde yer alan Peter van Kant’ı çekmişti. Variety’nin haberine göre, soluksuz üretiminde sıradaki halka olacak Madeleine için yeniden setlerde Ozon.

Projeye dair heyecan verici detaylardan biri, kendisiyle daha önce en ikonik filmlerinden olan 8 femmes’de (2002) de çalışmış, Fransa sinemasının divalarından Isabelle Huppert’in de künyede bulunuyor olması. Madeleine, iki ismin 20 yılın ardından tekrar güçlerini birleştireceğine işaret ediyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Rebecca Marder, Fabrice Luchini ve daha ziyade gişe filmleri üzerine bir kariyer inşa etmiş, son olarak Netflix yapımı Murder Mystery 2’da oynamış Dany Boon yer alıyor.

Konusunu henüz bilmediğimiz Madeleine’e dair ilk detaylar, şu sıralar devam etmekte olan 75. Cannes Film Festivali’ndeki Film Market’te (Marché du Film) haklarının satışa çıkarılmasıyla ortaya çıktı. Ozon filmografisinin en iddialı işlerinden birinin yaklaşmakta olduğu ve yatırımcıların projeye büyük bir ilgi beslediğinden bahsediliyor. Yatırımcısını arayan bir başka proje ise Michel Gondry imzalı komedi filmi Le Livre Des Solutions / The Book of Solutions. Bir roman uyarlaması olan yapım, yönetmenin yedi yılın ardından sinemaya dönüşünü müjdelemekte.

Çekimlerine başlanan Madeleine için kesinleşmiş bir vizyon tarihi henüz yok.