Gary Numan farklı sözler söyleme ihtiyacında

80’lerde new wave ve synth-pop akımının parmakla gösterilen efsanelerinden olan Gary Numan, Savage (Songs from a Broken World)’ın üzerinden 4 sene geçtikten sonra yeni bir albüm yayımlıyor. Numan’ın solo kariyerinin tam 19. stüdyo albümü olacak Intruder, 21 Mayıs’ta paylaşılacak. Anlaşılan Numan, son dönem çalışmalarında değindiği küresel krizlere aynı perspektiften bakmaya devam etse de farklı şeyler söyleme ihtiyacında.


Gary Numan için Intruder

Gary Numan Intruder için şunları söylüyor: “Küresel ısınma, doğaya verilen zarar vb. konularda dünya nasıl hissederdi? Neler söylemek isterdi? Bu şarkılarla dünyanın sesi olmaya ya da en azından kendi bakış açımdan aktarmaya çalıştım.” Bir kısmı karantina sürecinde yazılan albümde COVID-19’a değinen parçalar da var. Örneğin “The Gift” isimli şarkı, gezegenin insan ırkını yeryüzünden silip yeniden sağlıklı bir şekilde büyümek için bu virüsü bir silah olarak kullandığını öne sürüyor.

Albüme ismini veren parça da 11 Ocak akşamı klibiyle yayımlandı. IAMX projesiyle tanınan Chris Corner’ın yönettiği klip hemen aşağıda.

Intruder’in şarkı listesi şöyle:

Betrayed
The Gift
I Am Screaming
Intruder
Is This World Not Enough
A Black Sun
The Chosen
And It Breaks Me Again
Saints And Liars
Now And Forever
The End of Dragons
When You Fall (bonus)
The End of Dragons (alt piano) (bonus)

Gary Numan ve kariyerine dair bilinmesi gerekenleri A’dan Z’ye derlediğimiz dosyayı okumak için buraya tıklayarak Bant Mag. No:59’a ulaşabilirsiniz.

Yazı: Ant Arın Sermet