Gazza’nın Blanck Mass imzalı müziklerini dinleyin

Fuck Buttons üyesi Benjamin John Power’ın solo projesi Blanck Mass, 2020’den bu yana film müzikleriyle de haşır neşir. BBC yapımı Calm with Horses için yaptığı bestelerle Ivor Novello ödülüne uzanan Blanck Mass, bu yılın ikinci soundtrack albümüyle karşımızda.


2022 Blanck Mass için enteresan bir yıl oluyor. Mart ayında Tony Stone’un “Unabomber” lakaplı Ted Kaczynski’nin hayatını anlattığı Ted K filmi için yaptığı müzikleri albümleştirmişti. Ardından daha önce prodüktör olarak çalıştığı Editors grubuna, altıncı üye olarak katıldığı duyuruldu ve birlikte kaydettikleri ilk albüm EBM piyasaya çıktı. Hatırlatalım, Editors 5 Şubat’ta Zorlu PSM’de olacak. 

Yeni Blanck Mass güzelliği ise profesyonel kariyerini 2004’te noktalayan ve birçok otorite tarafından “zamanının en yetenekli İngiliz futbolcusu” olarak tanımlanan Paul “Gazza” Gascoigne hakkındaki belgeselin müzikleri. Prömiyerini geçtiğimiz bahar aylarında BBC’de yapan Gazza belgeseli, Sam Collins tarafından yönetilmişti. Sahadaki başarılarının yanı sıra yaşadığı ruhsal problemler, alkol bağımlılığıyla mücadelesi, medyanın özel yaşantısı üzerindeki etkileri ve aile ilişkileriyle kapsamlı bir Gazza portresi çizen belgeselin soundtrack albümü 21 Kasım itibarıyla Weirding Way etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı. Gazza fragmanı burada, tam 35 şarkılık albüm de hemen aşağıda.

2016’da Red Bull Music Festival’ın konuğu olarak ilk İstanbul konserini veren Blanck Mass’le ikinci albümü Dumb Flesh üzerine bir röportaj gerçekleştirmiştik. Ocak-Şubat 2016 tarihli Bant Mag. No:46’da okunabilir.