Gojira 5 yıllık bekleyişe son veriyor

Fransız progresif metal grubu Gojira, son albümü Magma’dan 5 yıl sonra hasrete son veriyor. New York’a taşınan ve kendi stüdyosunu kuran Gojira, 30 Nisan’da Roadrunner etiketiyle çıkaracağı albüme Fortitude ismini verdi. Albüm duyurusu, yeni bir şarkıyla birlikte geldi.

Grubun adını geniş kitlelere duyurduğu dönemde çıkardığı işlerle bugünü arasında bir köprü oluşturan “Born for One Thing”, albüme dair önemli bir pusula olacaktır. Bu yeni şarkı haricinde geçtiğimiz yaz paylaşılan “Another World” de bu albümde yer alacak. Albümün prodüktörlüğünü ise grubun gitarist ve davulcusu olan Duplantier kardeşler üstlenmiş.

Geniş bir spektrumda metal ve rock müzik gruplarına bünyesinde yer veren Roadrunner’dan son dönemde çıkan ilgi çekici üç albümü bu vesileyle hatırlama vakti.

Trivium – What the Deadman Say

Matt Heafy’nin liderliğinde metalcore’dan thrash’e, heavy metal’den progresif tınılara, birçok türe dalıp çıkan Trivium’un 2020 işi. Her Trivium albümünde duymaya alıştığımız gibi akılda kalıcı ve yaratıcı gitar riffleri bu albümün de temelini oluşturmakta.

Higher Power – 27 Miles Underwater

2017’de ilk albümü Soul Structure ile büyük plak şirketlerinin radarına girmiş ve ardından Roadrunner bünyesine dâhil olan Leedsli hardcore beşlisi, çarpıcı bir albüme imza attı. 27 Miles Underwater, 90’lar alternatif rock sevenlere üst düzey bir nostalji sunuyor.

Fever 333 – Wrong Generation

Amerikalı aktivist müzisyen Jason Aalon Butler’ın lideri olduğu Fever 333, 4 sene gibi kısa bir süreye üç güçlü albümün yanında bir Grammy adaylığı ve bir Kerrang! ödülü sığdırmayı başardı. Tamamı Roadrunner etiketiyle çıkan albümlerden sonuncusu Wrong Generation ise grubun şarkı yazımındaki gelişimi gözler önüne seriyor.

Yazı: Ant Arın Şermet


Yükleniyor...