Günce Acı’dan #rastgele 3 albüm tavsiyesi

5-6 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM’nin farklı mekânlarına yayılacak MIX Festival’ın Ah! Kosmos, Gaye Su Akyol, Far Caspian gibi isimlerin yer aldığı cuma günü programında new wave, electronica ve leftfield seçkisiyle kabine geçecek İstanbullu DJ ve prodüktör Günce Acı, Rastgele köşemiz için 3 albüm tavsiye etti.Tapan – Europa
(Malka Tuti)

“Tüm albüm baştan sona aksak perküsyonlar, az işlenmiş analog synthler ile Balkan cazı ve endüstriyel seslerin harika bir birleşimi. Ayrıca albümde yer alan “Europa” şarkısı, Suriyeli mültecilerin çok zor şartlarda gerçekleştirdikleri ya da  gerçekleştiremedikleri deniz yolculuklarına ithafen yazılmış.”

Die Wilde Jagd – Uhrwald Orange
(Bureau B)

“Die Wilde Jagd, bu albümde krautrock tınılarıyla bir ormanın gece seslerini bir araya getirmiş diyebiliriz. Kendi seslerinden yarattığı dil ile başından sonuna özgün bir ‘fairy tale’.”

Cosmo Vitelli – Holiday in Panik Strasse Part 1 & 2
(Malka Tuti)

“Cosmo Vitelli’nin son yıllarda yaptığı en etkili işlerden biri. Avangart olarak nitelendirmekten çekinmeyeceğim bu LP’de kendisinin solo çalışmaları kadar güçlü iş birlikleri de bulunuyor. Özellikle Sebastian Le Philipp ile beraber yaptıkları çalışma muazzam.”