Harry Styles kozmetik dünyasına giriş yapıyor

One Direction’dan ayrılıp solo bir kariyer çizmesinin ardından kendine has stili ve teklileriyle adından sıkça söz ettiren Harry Styles; Dazed’e verdiği özel röportajda Pleasing adını verdiği markasıyla, kozmetik dünyasına da adım atacağını resmen duyurdu.

Bir dizi ojenin yanı sıra çeşitli bitkiler ve meyve özleri içeren göz/dudak serumlarından oluşan koleksiyonla piyasaya sunulacak Pleasing; Styles için müzik, oyunculuk ve modadan sonra ilham veren yaratıcı fikirlerini yansıtabileceği yeni bir özgürlük alanı olacak gibi.

Güzel olmanın iyi görünmekle ilgisi olmadığına inanan Styles, röportajında, markanın amacının “hangi ürüne yönelirlerse yönelsinler insanların iyi ve özgüvenli hissetmelerini sağlamak” olduğunu söylüyor.

Ojeden çok daha fazlası

Modanın cinsiyetsizliğine inanan Styles’ın tarzının önemli bir parçası hâline gelen ojeler, şirketin doğuşu için ilk kıvılcımları yakmış. “Bir çiçekte, duvar kağıdında ya da başka bir şeyde bir renk görüyorum ve ‘Ah, bunu tırnaklarıma sürmek istiyorum’ diye düşünüyorum. Eğlenceli küçük bir projeydi ancak buna Pleasing adını verdiğimizde, ojeden çok daha fazlası gibi geldi.” Keyif veren anların hep küçük olduğunu düşünen Harry Styles için markanın özü, bu küçük anları bulup insanlara göstermek.

Aynı zamanda Styles’ın ekolojik krizi önlemek için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek; düşük karbon ayak izine sahip, çevreye duyarlı ürünleriyle kozmetik endüstrisine atıldığını belirtelim. Yaratım sürecinin ardındaki fikirler ve misyonuyla merak uyandıran Pleasing, lansmanını 29 Kasım’da yapacak.

Oyunculuk kariyerinde heyecan verici gelişmeler

Şu sıralar Harry Styles ismini sıklıkla işitmemizin bir diğer nedeni de  Marvel sinematik evreninin son ürünü olan, vizyon yolculuğu devam eden Chloé Zhao imzalı Eternals. Filmin kapanış sahnesinde Thanos’un kardeşi Eros suretinde karşımıza çıkan Styles’ın Marvel macerası uzun sürecek gibi.

Herkese nasip olmayacak biçimde ilk ciddi oyunculuk tecrübesini bir Christopher Nolan filminde (Dunkirk) yaşayan Styles’ı yakın gelecekte izleyeceğimiz yapımlar arasında Olivia Wilde’ın Florence Pugh, Gemma Chan, Chris Pine, Nick Kroll gibilerini barındıran yıldız sağanağı Don’t Worry Darling’i ile The Crown’ın Prenses Diana’sı Emma Corrin ile başrolleri paylaştığı My Policeman var. Dan Gilroy’un henüz hakkında pek bir şey bilinmeyen bilim kurgu projesi Faster, Cheaper, Better’da da yer alacağı konuşulmakta.

Yazı: Ezgi Oğraş