HBO'dan Steven Spielberg belgeseli geliyor

Schindler’s List, Saving Private Ryan, Catch Me If You Can ve Jaws gibi nice klasik filmin yönetmeni Steven Spielberg ve 50 yıllık kariyerini konu eden bir belgesel, önümüzdeki ekim ayında HBO’da yayınlanacak.

Ödüllü belgeselci Susan Lacy’nin yönetmenliğini üstlendiği Spielberg isimli belgeselde, Steven Spielberg’le kariyerinin çeşitli noktalarında birlikte çalışmış isimlerden yorumlar ve film setlerinden görüntüler yer alacak. Belgeselde karşımıza çıkacak oyuncu, yönetmen ve yapımcılardan bazıları şöyle: Daniel Day-Lewis, Tom Hanks, J.J. Abrams, Cate Blanchett, Francis Ford Coppola, Oprah Winfrey, George Lucas, Leonardo DiCaprio, Laura Dern, Robert Zemeckis ve Dustin Hoffman. 

Bu arada, yolda dört yeni Steven Spielberg filmi olduğunu da hatırlatalım. Uzun zamandır gündemde olan kitap uyarlaması Ready Player One, henüz ismi bilinmeyen yeni Indiana Jones filmi, bu yıl sonunda vizyona girecek ve oyuncu kadrosunda Meryl Streep ve Tom Hanks’in yer aldığı The Papers ve bir başka roman uyarlaması olan The Kidnapping of Edgardo Mortara, yakın gelecekte izleyeceğimiz ve yönetmen koltuğunda Steven Spielberg’in oturduğu filmler olacak.