HBO’nun David Bowie belgeseli “The Last Five Years”tan fragman

Efsanevi müzisyen David Bowie’nin hayatının son yılları, son iki albümü ve kanserle olan mücadelesine odaklanan yeni bir belgesel geliyor. HBO’da önümüzdeki ay yayınlanacak belgeselden bir fragman paylaşıldı.

Daha önce de David Bowie’nin kariyerinden beş farklı önemli yıla odaklanan David Bowie: Five Years belgeselini çeken Francis Whately’nin yönetmenliğini üstlendiği belgesel, müzisyenin doğum günü olan 8 Ocak’ta yayınlanacak. Hayatının son beş yılında hem müzikal çalışmalarında hem de özel hayatında Bowie’yle birlikte olmuş birçok kişiyle yapılan röportajların yer aldığı belgeselde Tony Visconti, Toni Basil, Gail Ann Dorsey ve Earl Slick karşımıza çıkacak isimler arasında.

Belgeselde The Nexy Day ve Blackstar albümlerinin detaylarının yanı sıra hazırlıklarına Bowie’nin hastalığı sürecinde başlanan ve müzisyen hayatını kaybettikten sonra tamamlanan Lazarus müzikalinin de perde arkası bulunuyor. David Bowie: The Last Five Years ismini taşıyacak belgeselden yayınlanan fragman, aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=OwuuDpwPYxo