Her taşın altında: Joan Wasser

23 Mart Çarşamba -yani yarın akşam!- Zorlu PSM  Studio’da Joan As Police Woman grubunun Damned Devotion 2018 turnesi kapsamında sahne alacak olan Joan Wasser  90’lardan bu yana müzik sahnesinin emektar veteranlarından bir tanesi.

Joan_As_Police_Woman_Credit_PIAS

Müzik kariyerine 1991 yılında katıldığı The Dambuilders grubuyla başlayan Wasser, seneler içinde gerek keman gerekse arka vokalleriyle Black Beetle, Anthony and the Johnsons ve Those Bastard Souls gibi grupların bir parçası olarak karşımıza çıktı. 2004’de kendi solo projesi Joan As Police Woman grubunu kuran Wassen, aynı zamanda Elton John, Rufus Wainwright, Sherly Crow, Scissor Sisters gibi pek çok büyük isme de kimi zaman canlı konserlerde kimi zaman ise kayıtlarda eşlik etti.

Yarın akşam geçtiğimiz Şubat ayında piyasaya çıkan beşinci stüdyo albümü Damned Devotion turnesi kapsamında Zorlu PSM’de gerçekleşecek Joan As Police Woman konserine Wasser’in hem yeni albümünden video olarak yayınlanan ilk parçalar hem de çeşitli işbirliklerinden bir seçkiyle hazırlanmaya ne dersiniz?

Bonus: Nekizm, Pitohui ve Selim Saraçoğlu gibi isimlerle yaptığı üretimlerle tanıdığımız ve son olarak solo projesi Yank ile karşımıza çıkan Yankı Bıçakçı, gitarist Ertuğrul Güney ile birlikte duo olarak çalacakları performanslarıyla gecenin açılışını yapıyor olacak.