Hiss, tamamı Türkçe şarkısıyla trap-pop sularında

Azerbaycan’ın yeni nesil rap sahnesinin dikkat çeken isimlerinden Hiss, ilk defa tamamı Türkçe bir tekliyle karşımızda. “BELA”, müzisyenin yakın zamanda kadrosuna katıldığı Warner Music Türkiye’yle ilk işbirliği. Şarkının taptaze klibi de burada

Advertisement

Hiss, veya tam adıyla Röya Məmmədova, söz ve müziği Miro’ya ait yeni işinde kendinin geçmişteki hâline öğütler veriyor. Trap-pop sularında yüzen şarkının klibi de kendisi gibi fiyakalı. Hiss, klibin yapım sürecinde çoğu kadın+lardan oluşan 40 kişilik bir ekiple çalışmış. Yönetmenliği üstlenen Ece Naz Kızıltan, Sinanılmaz’ın “Boşver”, Simge Pınar’ınCevap” ve “Kendim Olmalıyım” kliplerine de imza atmıştı. 

Kamera önünde sadece kadınların bulunduğu çekimler,heykeltıraş Mehmet Aksoy’un Beykoz Cumhuriyet Köyü’ndeki Böcek Ev’inde yapılmış. Sanatçının atölye-ev olarak kullandığı sıra dışı tasarımı, 15 saate yakın süren klip çekimleri için bir akvaryuma dönüştürülmüş.

Hiss

Hiss, geçen senenin Spotify Wrapped verilerine göre Azerbaycan’ın en çok dinlenen kadın müzisyeni olmuştu. 2018’de “Mirvarilər” teklisiyle sektöre giriş yaptıktan sonra, şöhreti giderek Azerbaycan sınırlarını aşıp Türkiye, Rusya, Gürcistan ve Almanya’ya ulaştı. Öyle ki Hiss’in çok ses getiren İstəmirəm teklisi geçen sene Türkiye’de haftalarca Shazam’ın Top 50 listesindeydi. Hiss’in 2022 için planı, Warner Music Türkiye ile çıktığı yolda Azerice ve Türkçe şarkılar üretmeye devam etmek. Yani “BELA”nın devamı için hatta kalın.

Yazı: Elif Öz