Image Comics’in mini serisi “Plutona” sinemaya uyarlanıyor

Geçtiğimiz yıl Image Comics tarafından beş bölüm halinde yayımlanan Plutona çizgi roman serisi sinemaya uyarlanıyor. Jeff Lemire’ın yazdığı ve Emi Lenox’un illüstrasyonlarını yaptığı Plutona, bir grup çocuğun ormanda bir süper kahramanın bedenini bulmalarının ardından yaşananları konu ediyor.

Plutona‘nın film hakları Waypoint Entertainment tarafından alındı. Filmin yapımcılığını da Waypoint Entertainment’tan Ken Kao ve Dan Kao’yla birlikte Addictive Pictures ekibinden Russell Ackerman ve John Schoenfelder üstlenecek. Daha önce Marvel ve DC ile de çalışmış olan Jeff Lemire’ın bir başka Image Comics yayını olan Descender da şu sıralar Sony Pictures tarafından sinemaya uyarlanıyor. Plutona‘nın sinemaya uyarlanacak olmasıyla ilgili kısa bir açıklama yapan Jeff Lemire, ekip olarak çok sevdikleri bu çizgi roman serisini Waypoint ve Addictive’le birlikte sinema dünyasına aktarıyor olmaktan duydukları heyecana vurgu yaptı.

2015 sonbaharında beş ayrı kitap halinde yayınlanan Plutona’nın tüm bölümlerinin yer aldığı cilt 20 Temmuz’da satışa sunuluyor. Beş arkadaşın okuldan dönerken buldukları süper kahraman cesediyle ne yapacaklarını karar veremeyişleri ve bununla birlikte arkadaşlıkları ve yaşantılarında gerçekleşen değişiklikleri konu eden çizgi romanın önümüzdeki hafta yayınlanacak cilt baskısının kapağını aşağıda görebilirsiniz.

plutonata-1