Incubus solisti Brandon Boyd Beach House coverladı

Trust Fall (Side B) isimli EP’sini geçtiğimiz ay paylaşan Incubus’un solisti Brandon Boyd, karantinada kaydettiği sürpriz bir coverla karşımızda. Boyd’un sesinden dinlediğimiz parça, Beach House’un 2012 çıkışlı Bloom albümünün açılışını yapan “Myth”.

1995’te ilk albümünü yayımlayan Incubus, dönemin popüler janrlarından nu-metal estetiğini benimsediği ilk iki albümünün ardından 2000’lerle birlikte funk, pop ve alternatif rock tınılarında gezinen albümlere imza attı. “Wish You Were Here”, “Drive”, “Sick Sad Little World” ya da “Are You In?” gibi grubun popüler şarkılarının her birinde farklı müzikal yaklaşımlarla karşılaşmak mümkün. Hiçbir koşulda değişmeyen tek bir şeyden bahsedilebilir: Brandon Boyd’un şarkı söyleme stili. Ne yazık ki grubun 2020 ürünü Trust Fall (Side B) EP’si de bunu hatırlatıyor; Boyd hâlâ aynı şarkıyı söylüyormuş gibi tınlıyor.

Görünen o ki salgın günleri Brandon Boyd’a başka bir şeyler deneme konusunda ilham vermiş. Beach House vokalisti Victoria Legrand’ın ipeksi sesinden dinlemeye alıştığımız “Myth”e getirdiği yorum iyi ya da kötü olmanın ötesinde, Boyd’un sınırlarını esnetmesiyle cezbediyori.

Boyd’un partneri Sarah Hay’in çektiği denizkızlı fantastik klibe ise bayıldık.