Ingmar Bergman’ın “Scenes from a Marriage”inin HBO uyarlamasında Michelle Williams’ı değil, Jessica Chastain’i izleyeceğiz

Temmuz ayında Ingmar Bergman’ın Scenes from a Marriage’inin HBO tarafından yeniden mini dizi formatıyla uyarlanacağını duyurmuştuk. 

Uyarlamada Michelle Williams ve Oscar Isaac ikilisini izleyeceğimiz açıklanmıştı ama Williams’ın rolden vazgeçmesi üzerine Isaac’in partnerini canlandırmak üzere Jessica Chastain’le anlaşıldı. İkili daha önce A Most Violent Year için kamera karşısına geçmişti. 2014 yapımı filmde J. C. Chandor yönetmenliğiyle evlilik yaşayan Chastain ve Isaac bu sefer bir HBO yapımında yeniden evlenecek.

Bergman’ın İsveç televizyonu için 1973’te çektiği Scenes from a Marriage, evliliğin türlü hâllerini, iniş çıkışlarını inceleyen altı bölümlük bir mini diziydi. Uyarlama ise hemen hemen aynı çizgide duran The Affair’in yaratıcılarından Hagai Levi tarafından yazılıp yönetilecek. Orjinalinden çok uzaklaşmayacak şekilde tek eşliliği, monotonluğu, evliliği ve boşanmayı işleyecek olan dizide Chastain başrolü kapmakla kalmıyor bir de yapımcı koltuğuna oturuyor.

Jessica Chastain’in yaklaşan diğer projeleri

The 355

2021 başlarında vizyona girecek The 355, Simon Kinberg imzalı bir aksiyon filmi. Chastain’e eşlik eden oyuncular arasında Diane Kruger, Lupita Nyong’o, Penelope Cruz ve Sebastian Stan var.

The Forgiven

Çekimleri tamamlanan John Michael McDonagh’ın yeni dram filmi, bir Lawrence Osborne romanından uyarlanıyor. Fas’ta bir hafta sonunda geçecek filmin kadrosunda Ralph Fiennes de var.

The Eyes of Tammy Faye

İncil vaizi ve televizyon yıldızı Tammy Faye’in hayatını konu edecek biyografik filmde başrol Chastain’in. Yönetmen koltuğunda son olarak Netflix’te yayımlanan romantik komedi The Lovebirds’ü çeken Michael Showalter var.

Yazı: Naz Başaran

Yükleniyor...