İptal edilen “Sanditon”a 2 yeni sezon onayı birden

Televizyon tarihine şöyle bir baktığımızda Pride and Prejudice‎’dan Emma’ya, Sense and Sensibility‎’den Persuasion’a Jane Austen’in neredeyse tüm külliyatının adaptasyonlarına rastlamamız mümkün. Yazarın yarım kalan iki eserinden biri olan, 1817’de kaleme almaya başladığı Sanditon da 2019’da yayın hayatına başlayan fakat ömrü yalnızca tek sezon süren bir diziye ilham olmuştu. Yapımın haklarını elinde bulunduran BritBox UK, aynı isimli serinin geri dönüşüne yeşil ışık yakarak heyecan dalgasına sebep oldu. Hem de iki yeni sezonla!

Yaptığı açıklamada BritBox UK Müdürü Will Harrison, Sanditon‘ı iki sezonla ekranlara geri getirmekten oldukça mutluluk duyduklarını belirtti ve “Biz yeni planlamalar için bir araya gelirken, bu karakterleri hayatta tuttukları için hayranlara bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz.” dedi. İlk sezonunun dört bölümünü yazan Justin Young (Death in Paradise, Ripper Street) baş yazar ve baş yapımcı rolünü tekrar üstlenecek. 

ITV’deki İngiltere prömiyerinden bu yana dünya çapında toplam 176 ülkede yayımlanan seriyi, Türkiye’deki izleyiciler BBC First ekranlarında takip etmişti.

Dönem projelerinin aranan yüzü Rose Williams başrolde

Dizide, sakin bir balıkçı kasabası iken lüks bir kaplıca merkezine dönüşen Sanditon mesken tutuluyor ve kaderleri kasabanın ticari başarısına bağlı olan karakterlerin gizli amaçları ortaya çıktıkça, hikâye yön değiştiriyor. Reign, Medici, A Quiet Passion gibi dönem projelerinden anımsanabilecek Rose Williams’ın hayat verdiği Charlotte’ın yolculuğunda; bir kere daha entrika, romantizm ve gizemle bezeli yeni bölümler bizleri bekliyor.

Oyuncu kadrosunu son yılların popüler isimlerinden Theo James’in yanı sıra; Kris Marshall, Kate Ashfield, Crystal Clarke, Anne Reid, Charlotte Spencer, Jack Fox ve Mark Stanley oluşturuyor. Rebecca Hedderly (Casualty), Ian Hogan (Black Mirror) ve Charles Sturridge (Marcella) ise önceki işlerinden tanıdığımız yapımcılar olarak yaratıcı ekipteler.

Yükleniyor...