İşte “Conversations With Friends”in kadrosu

Geçtiğimiz yılın en konuşulan televizyon işlerinden Normal People, bir gençlik aşkı aracılığıyla hayat ve ilişkiler üzerine kurduğu cümlelerle, ince detayların şekillendirdiği anlarıyla ve karakterlerine olan yaklaşımıyla kalpleri çalmayı başarmıştı. Sevenleri, Sally Rooney’nin diğer romanından uyarlanacak Conversations With Friends’i bekleyedursun; BBC / Hulu ortaklığında vuku bulacak projeden ilk detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal gibi iki yeni yeteneği tanıtan Normal People’un aksine; Conversations With Friends kadrosu büyük oranda tanıdık simalardan oluşuyor. Öykünün odağındaki evli çifte Girls’den hatırlanabilecek Jemima Kirke ve son yıllarda adına sıklıkla rastladığımız Joe Alwyn hayat verecek. Bobbi için American Honey’deki performansıyla akıllarda yer edinen Sasha Lane düşünülmüş. İlk kez büyük bir prodüksiyonda yer alacak Alison Oliver’ı ise Frances suretinde izleyeceğiz.

Normal People’ın kreatif ekibi güçleri yeniden birleştiriyor

Projede birçok açıdan Normal People’ın kredisi mevcut. Dizideki reji çalışmasıyla Emmy adaylığı elde eden Lenny Abrahamson yeniden kamera arkasında ve “bu kadar muhteşem dört oyuncuyla işbirliği yapmaktan” heyecan duyduğunu belirtiyor. Başta senarist Alice Birch olmak üzere, kreatif ekibin büyük oranda korunduğunu söyleyebiliriz.

Tıpkı öncülü gibi 12 bölümden oluşup, Dublin’i mesken tutacak Conversations With Friends; üniversiteli iki kadının, evli bir çiftle olan tuhaf, beklenmedik, cinsel suçlamalarla dolu ilişkisini ve bu ilişkinin dört insanın hayatında doğurduğu karmaşık aşk üçgenlerini konu ediniyor. Önden okumak isteyenler için, romanın Monokl Yayınları tarafından, Arkadaşlarla Sohbetler adıyla dilimize çevrildiğini ekleyelim.

Sally Rooney’nin yakında kavuşacağımız üçüncü romanından ilk detaylar ise hemen şurada.

Yazı: Merdan Çaba Geçer