Hisli Jakuzi melankolisini özlemiş miydiniz?

Yazı: Güven Yalın - Fotoğraf: Mesut Adlin

Son olarak 2021’de yeni seslerle karşımızdaydı Jakuzi. Prodüktörlüğünü Kerem Brumend ve Maurizio Baggio’nun üstlendiği iki parçadan oluşan Açık Yara EP’si ve tozlu raflardan bir yeni yıl hediyesi olarak çıkarılan “Merasim” parçasından bu yana süren bekleyiş 27 Ekim itibarıyla sona erdi. Üçüncü Jakuzi albümü için işaret fişeği olan “Sür Beni” artık aramızda.

“Sür Beni”, City Slang ve Shalgam Records etiketli yayınların ardından Jakuzi diskografisinin bağımsız yayımlanmış ilk teklisi olma özelliği de taşıyor. Grubun imza synth-pop tınısı ve hisli melankolisi yine yerli yerinde. Sözler tek başınalığı, içeride olan bitenin getirdiği ayrıksı ruh hâllerini kurcalıyor. 

Sonik dünyası, 80’ler suyuna batırılmış remiks ve prodüksiyonlarıyla tanınan Soup Nasty ve Kutay Soyocak ortaklığıyla hayat bulmuş. Kapkara bir açılış yapsa da vokal melodilerini sarmalayan yumuşacık synth katmanlarıyla şarkının kırılgan özünü parlatıyor. Sözler gibi, hem şefkatli hem yıkıcı.

Vibes İstanbul stüdyosunda Memet İncili eşliğinde kaydedilen parçanın miksini İncili, mastering işlemlerini ise Ahmet Gökhan Coşkun üstlenmiş. Kapak görseli Cem Yönetim imzalı. 

İstanbul ve İzmir konserleri

Son dönemde sahne kurulumunda da değişikliğe giden ve canlı performanslarını daha kalabalık bir orkestra olarak çalmaya başlayan Jakuzi, yeni teklinin ardından sıcağı sıcağına Frankhan sahnesine uğrayacak. 27 Ekim akşamı gerçekleşecek konserin biletleri burada. 28 Ekim’de ise Jakuzi İzmir’de Hangout PSM’de. Biletler için hemen buraya

Kutay Soyocak ile hem “Sür Beni”nin ardındakileri konuşup hem de yaklaşan albümden ipuçları alacağımız sohbetimiz için de önümüzdeki günlerde gözünüz buralarda ve Bant Mag. podcast kanallarında olsun…