Jenny Hval - Zia Anger iş birliğiyle bir klip daha: “Accidents”

Norveçli müzisyen, prodüktör ve yazar Jenny Hval, yedinci stüdyo albümü The Practice of Love’ı 13 Eylül Cuma günü paylaşacak. Albümün yeni teklisi “Accident” klibiyle birlikte yayınlandı.

Jenny Hval, yeni albümünün aşk ve ötekileşme gibi temaları işleyeceğini açıklamıştı. Yeni tekli “Accidents”ın da sanatsal üretim yapan bir kişi ve ürettiği eser arasındaki ilişki üzerine kafa yorarken çıktığını belirten Hval, parçanın klibi için de sıklıkla birlikte çalıştığı Zia Anger’la iş birliği yapmış. İkili kliple birlikte paylaştıkları metinde akıllarındaki temanın üretim ve üremenin eşleşmesi olduğunu söylüyor. Nitekim “Accidents” klibinde bir anneyi çeşitli referanslarla birlikte izliyoru ve bu rolü Zia Anger’ın annesi Barbara Anger üstlenmiş.

Daha önce Hval’in başka kliplerini de çeken Zia Anger, son olarak Mitski’nin “Washing Machine Heart” klibini yönetmişti.

Vivian Wang, Laura Jean ve Félicia Atkinson gibi isimlerin konuk olduğu albüm Sacred Bones etiketiyle yayınlanıyor. Bu sene Le Guess Who? küratörlerinden biri olan Jenny Hval, kasımda gerçekleşecek festivaldeki programında Lolina, Sarah Davachi, Moon Relay gibi isimlerle birlikte Zia Anger’ın My First Film projesinin de gösterimine yer veriyor.

Yükleniyor...