Joe Pesci’nin 20 yılın ardından yayınlayacağı albümünden ilk tekli

Goodfellas, Lethal Weapon, Home Alone ve son olarak da Martin Scorsese’nin The Irishman filminde rol alan Oscar ödüllü aktör Joe Pesci, uzun bir aranın ardından müzikal kariyerinde yeni bir sayfa açıyor.

1968’de bir cover albümü kaydeden Pesci, 1998’de de My Cousin Vinny filminde canlandırdığı karakter etrafında kurguladığı Vincent LaGuardia Gambini Sings Just for You albümünü yayınlamıştı. Latin caz hiti “Yo Cousin Vinny”yi yaşı yeten herkesin hatırladığına şüphe yok….

Pesci bu kez iki albümü arasındaki süreyi nispeten kısa tutuyor. 30 değil, 21 yıl bekledikten sonra yeni bir albüm yayınlıyor. 29 Kasım’da raflarda ve dijital mecralarda yerini alacak albümün ismi de manidar: Still Singing (Hâlâ Şarkı Söylüyor). 13 şarkıdan oluşacak albümde Pesci’nin Maroon 5 solisti Adam Levine, ünlü caz trompetçisi Arturo Sandoval ve 2014’te hayatını kaybeden vokalist Jimmy Scott’la yaptığı iş birlikleri bir arada. Still Singing’den paylaşılan ilk şarkı “Baby Girl”de de Levine ve Sandoval, Joe Pesci’ye eşlik ediyor.