Joey Ramone biyografisinde başrol Pete Davidson’ın

70’ler New York’unda punk rüzgârını estiren Ramones’un vokalisti Jeffrey Ross Hyman, nam-ı diğer Joey Ramone’u konu edecek bir biyografik film yolda. Müzisyenin kardeşi Mickey Leigh tarafından kaleme alınmış I Slept With Joey Ramone kitabına dayanan filmle ilgili ilk haberler, Joey Ramone’un 20. ölüm yıl dönümü olan 15 Nisan’da paylaşıldı.Filmin oyuncu kadrosundan şimdilik açıklanan tek isim, Suicide Squad’ın devam filminde Blackguard karakterini canlandıracak olan Saturday Night Live yıldızı Pete Davidson. Yapımcı kadrosunda da yer alan Davidson, 2019’da bir başka müzik filmi The Dirt’te ikonik menajer Tom Zutaut’u canlandırmıştı. Bu kez sahnede, mikrofon başında; Joey Ramone performansıyla izleyeceğiz Davidson’ı.

Filmin yönetmenliğini daha önce başrol Davidson’la Big Time Adolescence ve bir Netflix komedisi olan Pete Davidson: Alive from New York’ta birlikte çalışmış olan Jason Orley üstleniyor. Davidson – Orley ikilisi, filmin uyarlama senaryosunu da yazmış.

I Slept With Joey Ramone’un, müzisyenin ailesi tarafından tamamen desteklendiği belirtilmekte. Netflix ve STXFilms ortak yapımcılığıyla çekilecek biyografinin diğer yapımcıları arasında David Spiegelman, Rory Rosegarten da var. STXFilms’in başkanı Adam Fogelson projeyle ilgili açıklamalarında Mickey Leigh’in abisiyle bir yatağı, bir çocukluğu, bir aileyi ve bir ömrü paylaşmış biri olarak onu herkesten daha iyi tanıdığının altını çiziyor. Sadece abisinin grubuyla ilgili değil, aynı zamanda bir kardeşin gözünden Joey Ramone’a dair çok kıymetli anıları paylaştığını belirtirken, Leigh’nin kitabını “büyük bir rock marşı” olarak nitelendiriyor. 

Yazı: Biçem Kaya