Jonathan Van Ness çeşitli konularda merakını Netflix’te giderecek

Queer Eye’ın güzellik uzmanı, aktivist, kuaför, komedyen ve yazar Jonathan Van Ness, Netflix’te yayımlanacak yeni bir belgesel serisiyle karşımızda. 28 Ocak’a tarihlenen Getting Curious with Jonathan Van Ness isimli seride kendisini yabancı olduğu çeşitli konularda bilgi edinip deneyim kazanırken izleyeceğiz. İlk fragman paylaşıldı bile. 

Jonathan Van Ness, Apple Podcasts’teki altı yıllık aynı adlı programından uyarlanan belgesel serisinde entomoloji, gastronomi, moda ve daha birçok alanın uzmanı insanlarla vakit geçiriyor. Bir yandan da bu ayrı dallar aracılığıyla dünyada güncel olarak nasıl değişiklikler veya iyileştirmeler yapılabileceği yönünde zihin açıcı tartışmaların da parçası oluyor. RuPaul’s Drag Race’in de yapım şirketi olan queer eğlence platformu World of Wonder’ın Netflix ile ortaklaşa finanse ettiği altı bölümlük seride JVN de yapımcılar arasında.

Van Ness’i uzun zamandır fanatiği olduğu buz pateni sporunun antrenmanlarında terlerken, böceklerle yakınlaşırken ve şantiye ortamını tanırken gördüğümüz fragmanda, Project Runway kazananlarından ve şimdi de jürilerinden moda tasarımcısı Christian Siriano ile komedyen ve oyuncu Michelle Buteau’ya da rastlamak mümkün. Queer Eye’ın 4. sezonuna konuk olmuş olimpik buz patencisi Michelle Kwan ve eski Saturday Night Live üyesi Rachel Dratch de programda karşılaşacağımız isimlerden. 

2022 JVN’in yılı olabilir

Jonathan Van Ness adını 2022’de çok daha fazla anacağız gibi görünüyor. Nitekim 12 Nisan’da satışa çıkacak Love That Story: Observations from a Gorgeously Queer Life adlı anı kitabı da şu sıralar gündemde. Yeni kitabında kişisel deneyimlerinden yola çıkarak küresel konulara dair gözlem ve fikirlerini kaleme almış. 

Üyesi olduğu Fab 5’a 31 Aralık’ta yeniden kavuşturan Queer Eye’ın 6. sezonu hakkındaki yorumlarımız da hemen burada.

Yazı: Zeynep Naz Günsal