Lakers dizisi furyasında sıra Netflix’te

NBA tarihinin en başarılı takımlarından Los Angeles Lakers, önümüzdeki yıl farklı platformlarda yayımlanacak sinematik yapımlarla adından söz ettirecek. Bu sezon playofflara erken veda eden Lakers’ın yönetimini konu edecek bir komedi dizisinin Netflix’in yayın takvimine eklendiği duyuruldu.

Kulübü yöneten Buss ailesi ve çalışanlarının hem profesyonel hem de kişisel ilişkilerinden ilham alarak yazılan dizinin yaratıcısı, Modern Family senaristlerinden Elaine Ko. Bir tür ofis komedisi olarak tanımlanan ve yarım saatlik 10 bölümden oluşacak ilk sezon için sipariş verildi. Los Angeles Lakers sahibi Jeanie Buss’la birlikte “ofis komedisi” denince akla gelen ilk yapım olan The Office’in Kelly Kapoor’u Mindy Kaling yapımcılar arasında. Kaling’in dizide rol alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor.

İsmi açıklanmayan dizi, Eliza Reed isimli hayalî karakterin etrafında gelişecek. Takım yöneticilerinden biri olan Reed’in aile dinamikleri ve spor dünyası arasında örülen serüvenini izleyeceğiz. Takımın güncel kadrosundan ya da tarihinden oyuncuların cameo yapması da yüksek ihtimal.

Yakın gelecekte izleyeceğimiz diğer Lakers anlatılarına da bir bakalım.

HBO’nun “Showtime” Lakers dizisi

Last Dance’in yakaladığı başarının ardından, Los Angeles Lakers’ın 80’lere damga vuran “Showtime” kadrosunu konu edecek bir dizi için kolları sıvayan HBO; Succession’ın yönetmenleri arasında yer alan, Oscar ödüllü Adam McKay’in de parçası olduğu göz dolduran bir kadroyla projenin hazırlıklarını sürdürüyor. Dizide John C. Reilly, Adrien Brody, Quincy Isaiah ve Jason Clarke gibi isimler kamera karşısına geçecek.

Hulu’nun Lakers belgesel serisi

Geçtiğimiz ay duyurulan ve 9 bölümlük bir belgesel serisi olarak kurgulanan Hulu yapımının henüz resmî bir ismi yok. Yaratıcıları ise Los Angeles Lakers sahibi Jeanie Buss, üst düzey yöneticilerden Linda Rambis ve son olarak Broadway uyarlaması Cat on a Hot Tin Roof ile gündemimize gelen yönetmen Antoine Fuqua. Lakers’ın geride kalan 40 yılına odaklanacak seri için 35 kişiyle röportajlar yapıldığı; bu isimler arasında kulübün geçmişine ve NBA tarihine izler bırakmış koçlar Pat Riley ve Phil Jackson ile Hall of Fame’e adını yazdırmış Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson ve Shaquile O’Neal var.