KAYTRANADA’dan 2021’in ilk sesleri

KAYTRANADA sahne adıyla tanınan Kanadalı prodüktör Louis Kevin Celestin, çeşitli iş birliklerine de yer verdiği, 2019 çıkışlı BUBBA isimli albümünün ardından yayımladığı ilgi çekici teklilere bir yenisini daha ekledi.

Caution isimli parçasının prömiyerini TikTok’un Black History Month kutlaması kapsamında yapan prodüktör, funk ve disco hissiyatını kendine özgü müzikal diliyle harmanlamış. Geçtiğimiz yıl çeşitli düetler ve remikslerle karşımıza çıkan KAYTRANADA’nın yeni güzelliği hemen aşağıda. 

TikTok, Black History Month’ıkendi çatısı altında; caz, blues, reggae, hip hop ve soul başta olmak üzere, sayısız müzik türünün yaratıcısı olmuş Siyah müzisyenlere saygı duruşunda bulunarak geçmişin, bugünün ve yarının sanatçılarının farklı alanlardaki üretimlerini kapsayan etkinliklerle kutluyor. KAYTRANADA’nın yanı sıra Leon Bridges, Ashanti gibileri de bu etkinliklerin önemli bir parçası.    

KAYTRANADA’nın 2020’ye iz bırakan iş birlikleri
KAYTRANADA & Lucky Daye – Look Easy 

Lucky Daye ile güçlerini birleştiren KAYTRANADA, şarkının parlayan synth melodileri ile dansa kaldırıyor ve parçanın hikâyesine dâhil olmaya çağırıyor. İlhamını Japon Yakuza filmlerinden alan ve karanlık sularda ilerleyen kısa film-vari klibini Xavier Tera çekti.

Aluna & KAYTRANADA – The Recipe (feat. Rema) 

Aluna’nın Renaissance adını taşıyan ilk solo albümünün, KAYTRANADA’nın yanı sıra Nijeryalı müzisyen Rema’nın da vokalleriyle hayat bulan meyvesi. Farklı ve ışıltılı kostümler içerisinde bir partide dans eden davetlileri gördüğümüz klipte Aluna, sömürgeciliği ve toplumsal cinsiyet algılarını kendi penceresinden iğneliyor. 

Dua Lipa – Don’t Start Now (KAYTRANADA Remix)  

Future Nostalgia albümünün öne çıkan parçalarından “Don’t Start Now”a KAYTRANADA’nın üflediği yeni soluk. Kendinizi diskoda hissetmek için birebir.

Yazı: Kerem Eyüboğlu


Yükleniyor...