Konsoldan da pahalı Balenciaga etiketli PS5 tişörtleri

Dünya genelinde yaşanan ve 2023 yılına kadar da devam etmesi beklenen çip sıkıntısı, geçtiğimiz yıl sonbaharda satışa sunulan PS5’i edinmek isteyenler için bir kabus niteliğinde. Konsolu sadece Türkiye’den değil dünyanın pek çok noktasından edinmek oldukça zor. Bu da ürünün karaborsaya düşmesine ve değerini katlayan fiyatlarda satılmasına sebep oluyor. Sony, kimi oyunları dijital sürüme ve PS4’e uyumlu hâle getirdi getirmesine ancak krizin çözümü için gün sayılıyor desek yeridir. 

Sonuç olarak bu kriz, PlayStation temalı ürünleri daha da cazip kılmakta. Moda devi Balenciaga’nın Sony ile yaptığı iş birliği de bunu doğrular nitelikte. Hatırlanacağı gibi PS5 yüksek fiyatı sebebiyle tepki çekmiş, tasarımı da kimilerince pek beğenilmemişti. Ancak bunlar konsolu daha az tercih edilir hâle getirmek için hiç de yeterli değil. 

Nitekim Balenciaga etiketli PS5 temalı tişörtler ve hoodieler, oyun konsolunun kendisinden de pahalı bir fiyata satışa sunuldu; bazı bedenlerinin tükenmesinden anlaşıldığı üzere gerçek bir reklam başarısı. Kırmızı ve siyah renk alternatifleriyle satışa çıkan tişörtler 675 dolara, siyah renkteki hoodieler ise 875 dolara alıcı buluyor!

PS5 meraklıları için iyi haberler de var: Amazon, haziran ayının başında yeni bir stok daha ulaşacağını bildirmişti. Türkiye için durumun ne olacağını bilemiyoruz, kimi kaynaklar 2022 tarihini veriyor. Konsolun fiyatı 499 dolar, dijital sürüm ise 399.99 dolar olarak belirlenmişti. 

Daha uygun fiyatlı başka PS ürünleri için burası ziyaret edilebiliyor.

Yazı: Biçem Kaya

Yükleniyor...