Köprüde Buluşmalar 2023 “Work in Progress” atölyesi için başvurular açıldı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar kapsamındaki 2023 “Work in Progress” atölyesi için başvurular alınmaya başladı. Son tarih 20 Şubat 2022.

12-13-14 Nisan 2023 tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenecek Köprüde Buluşmalar, Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor. Work in Progress atölyesinin amacı da, Türkiye’den post-prodüksiyon aşamasındaki uzun metraj film ve belgesellerin ilk uluslararası sunumlarını yapmasına ve filmlerin tamamlanmasına destek olmak.

Work in Progress’e seçilecek filmlerin yönetmen ve yapımcıları, atölye öncesinde sunum teknikleri, dağıtım ve pazarlama konularında bir çalışma yapacak. Atölye sırasında yönetmen ve yapımcılar; dağıtımcılar, festival veya fon yöneticileri, TV kanalı temsilcileri gibi profesyonellere projelerini sunma imkânına sahip olacak. Atölyenin sonunda, ödül almaya hak kazanan filmler, uluslararası bir jüri tarafından belirlenecek.

Geçtiğimiz yıllarda Köprüde Buluşmalar atölyelerine katılan filmler arasında Cemil Show (Barış Sarhan), Hayaletler (Azra Deniz Okyay), Af (Cem Özay), Av (Emre Akay), Bir Nefes Daha (Nisan Dağ), Kumbara (Ferit Karol), Miss Holokost Survivor (Eytan İpeker), Dirlik Düzenlik (Nesimi Yetik) ve Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island (Serdar Kökçeoğlu), Kar ve Ayı (Selcen Ergun), Eat Your Catfish (Senem Tüzen, Adam Isenberg, Noah Amir Arjomand), Turna Misali (İffet Eren Danışman Boz) ve Aniden (Melisa Önel) bulunmakta.

Köprüde Buluşmalar hakkında sıkça sorulan sorular için buraya, başvuru hakkında detaylar için de buraya tıklamanız yeterli.