Koşun Elektro Hafız’ın diskosuna

Yaşantısına Köln’de devam eden Elektro Hafız’dan yepyeni bir 45’liğiniz var. A yüzünde four-on-the-floor disko beat’i üzerine çağlama melodilerini dizdiği “Disko Hafıza”, B yüzünde ise bir elektro bağlama güzellemesi olan “Ali Rodrigez” sizi bekliyor. Biz “Disko Hafıza”dan çıkamıyoruz!

Elektro Hafız’ın “sınır köyleri sound” olarak isimlendirdiği estetiğini yansıtan iki parça hemen aşağıda.

45’lik, dijital platformların yanı sıra Ironhand Records etiketiyle plak formatında basıldı. 500 adetle sınırlı baskıların kapak çizimi ve altın varaklı tasarımı Elektro Hafız tarafından yapılmış. Satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Duisburg merkezli plak şirketi Ironhand Records, Bant Mag. No:74’te “Günün gerçeklikleri ve olası yollar: Söz plak şirketlerinde” dosyasında sorularımızı yanıtlamıştı.

Elektro Hafız ve Kafaless’ın karantina projesi: Yeminnen Usandım

Farklı disiplinlerden sanatçılarla müziğini buluşturmayı alışkanlık edinen Elektro Hafız’ın aklımızı alan son işlerinden biri İstanbullu sanatçı Kübra Su Yıldırım ya da bilinen adıyla Kafaless ile beraber oluşturduğu; kulağa değil, göze de hitap eden 5 şarkılık bir mini albüm.

Elektro Hafız ile Kafaless, pandemi sürecinin ilk dönemlerinde Svaji Music etiketli Yeminnen Usandım projesi için çalışmaya başladı. Malum koşullar sebebiyle herkesin evinde yaşamını devam ettirdiği süreçte oluşan 5 şarkılık bu müzikli resim albümünde, Elektro Hafız’ın Anadolu tınılarıyla şekillendirdiği psikedelik müziği ve Kafaless’ın görselleri arasında müthiş bir uyum öne çıkıyor.

Yeminnen Usandım, aslında 5 şarkı dinlemekten ziyade 5 hikâye izletmek amacı taşıyor. “40lar50”, “9/8 Nezli”, “Anzünder”, “Travimogali” ve “Dur-Nasihat”ten oluşan mini albümün çizgi videoları, Elektro Hafız’ın Instagram sayfasında.

Yükleniyor...