“Kuirfest Karantina” gösterimleri 22 Mart Pazar başlıyor

Bu sene 23-26 Ocak arasında düzenlenen lubunyanın festivali 9. Pembe Hayat Kuirfest, dopdolu etkinliklerle katılımcılarına harika bir hafta yaşatmıştı. Pembe Hayat Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Travesti ve Transeksüel (LGBTT) Dayanışma Derneği’nin düzenlediği festival, şimdi de kendini evinde karantinaya alan lubunyayla Kuirfest Karantina kapsamında izlenebilecek filmler aracılığıyla buluşuyor.

Evde kalmak zorunda olduğumuz bugünlerde Kuirfest Karantina kapsamında filmler her pazar belirli saatlerde izlenebilecek. İlk film de 22 Mart Pazar günü yayınlanıyor. Kuirfest Karantina, Pembe Hayat Film Platformu üzerinden takip edilebilecek. Sağlam ve zengin içeriğiyle meraklısına queer film alternatifleri sunan programda neler var bakalım…

Reel / Hakikat (İsveç-2013)

Bu sene İzmir’de düzenlenen İsveç Gökkuşağı Filmleri Festivali’nde Kısalar programında gösterilen İsveç yapımı film, aynı okulda okuyan iki çok yakın arkadaş Robert ve Victor’un birbirine duyduğu tutkuyu anlatıyor. 

Pussy Have The Power / Amgücü (İsveç-2014)

Yine İsveç yapımı olan filmde bir kayıt stüdyosunda toplanan dört lubun, doğaçlama şekilde ortaya “Pussy Have The Power” adında bir şarkı çıkarırlar. Grubun alması gereken zor bir karar vardır: Ya bu şarkıyı ünlü yapımcıya satacaklar ya da prensiplerinden vazgeçmeyecekler…

Hala (Türkiye- 2012)

Bir belgesel film olan Hala, anne ve babasını kaybettikten sonra köyüne dönen bir transın hikayesini konu ediniyor. Veysel Akşahin’in yönetmenliğinde çekilen belgeselin, 33. İFSAK Kısa Film Yarışması’ndan “En iyi Belgesel Film” başta olmak üzere birçok ulusal yarışmadan ödülü var.

Yazı: Işıl Saykan