Kulüp ikinci sezona geri sayım başladı

Yazı: Eylül Ege

Netflix Türkiye orijinali Kulüp dizisinin 1955’in Beyoğlu’na, Sefarad Yahudileri’nin kültürel, tarihi ve politik geçmişine mercek tutan ilk sezonu, her biri kendi hikâyesinin “öteki”si olan karakterleri, alanında devrim yaratmış bir gece kulübünün çatısı altında buluşturmuş; tüm farklılıklarımıza rağmen birlikte yaşayabilme sınavımız üzerine kafa yoran incelikli anlatısıyla seyirci tarafından epey olumlu bir dönüş almıştı. Serinin ikinci sezonu, 15 Eylül’de izlemeye açılacak.

Ani bir af kararıyla hapishaneden yeni çıkmış Matilda, onun varlığından habersiz kızı Raşel, yaramaz taksici Fıstık İsmet, toksik kulüp yöneticisi Çelebi, yükselişte olan cesur patron Orhan ve vizyonerliğiyle oyunun kurallarını baştan yazan sahne sanatçısı Selim’in etrafında şekillenen Kulüp, yeni bölümlerinde beş yıl ileriden, İstanbul’un sosyal hayatı ve eğlence dünyasının da köklü bir değişimin eşiğinde olduğu 1960’tan seslenecek.

Matilda ve Çelebi’nin ayakta tutabilmek için canla başla çalıştığı kulübün pırıltılı dünyasında yaşananlar, oraya hayranlık duyarak büyüyen kızı Rana ile kendi ailesini kurmayı öğrenen Raşel’in mücadelesi, çoktan bir aile olan kulüp insanlarının dönemin zorlu koşullarına birbirlerinden güç alarak gösterdiği direniş ve dahasını izleyeceğiz ikinci sezonda. İlk tanıtımda Rana’nın neşesi etrafında olup bitene dair çeşitli ipuçları alıyoruz.

Hikaye yaratıcılığını Rana Denizer’in üstlendiği, yönetmen koltuğunu Zeynep Günay ve Seren Yüce’nin paylaştığı Kulüp’ün Gökçe Bahadır, Fırat Tanış, Barış Arduç, Salih Bademci, ve Asude Kalebek’i barındıran oyuncu kadrosuna ikinci sezonda Halil Babür, Serra Arıtürk ve Ada Erma gibi yeni isimler de dâhil oluyor. Yayımlanan ilk fotoğraflar aşağıda. Hafıza tazelemek isteyenler Merdan Çaba Geçer’in Kulüp dizisini yönetmenleriyle konuştuk başlıklı röportajına göz atabilir.