Kum usulü yakınma seansı: Küstüm

Geçtiğimiz sene giriş yaptığı yerli hip hop sahnesinin üretken figürlerinden Kum, taze bir tekliyle karşınızda. İsim tercihiyle içeriğine dair açıkça ipucu veren “Küstüm”de, peşinde koşmaktan yorgun düşülmüş birine serzenişte bulunan sözlere Afro ve reggaeton beatleriyle inşa olmuş dinamik bir altyapı eşlik ediyor.

Parçanın sözü ve müziği Kum’a ait, prodüktör kredilerinde ise kendisine; 3pillie, Holistic Tsunami, Vibrations, Denzi gibi grup ve müzisyenlerle de çalışan Luca Fritz de ortak oluyor. Kum’un ikinci kez yönetmen koltuğuna oturduğu “Küstüm”ün klibi, atıl mekânlarda yaşayan bir kadının hayatından kesitlere sahne oluyor. Sona doğru sonik evrenini değiştiren bu ilginç hikâyenin devamı için 27 Mayıs’ı bekleyeceğiz.

Kısa sürede viral olan şarkısı “Düşmanlarıma” ile dikkatleri üzerine çeken Kum, 2021’e ilk albümü Her Şey Çok Güzel Olacak’ı bırakmıştı. Alternatif hip hop sahnesinde merak uyandıran üretimlerine devam eden müzisyen, Universal Music Türkiye etiketiyle geçtiğimiz martta yayımlanan ilk parçası “Karolina”yı, ilk yönetmenlik deneyiminin sonucu olan bir kliple birlikte paylaşmıştı.

Kum, Bant Mag. sunar: Demonation Festivali No:11 kapsamında, 12 Mayıs’ta Müze Gazhane’de şarkılarını ilk kez söyleyecek. 11-15 Mayıs’ta 6 mekâna yayılacak organizasyonun detayları ve festival programında sahne alacak 17 müzisyen / grup / DJ’den seçmece parçalardan oluşan 2 saatlik çalma listemiz için buraya.