Kundura Sinema ilk sezonunu dünyayı gezen filmlerle açıyor

İstanbul’un önemli endüstriyel kültür miraslarından Beykoz Kundura’nın 2017’den bu yana devam ettirdiği film gösterimleri Kundura Sinema ile kalıcı bir hale bürünüyor. 2017’de Restore Film Günleri ile sinema klasiklerini canlı müzik eşliğinde açık havada izleme fırsatını yakalamamızı sağlayan Beykoz Kundura bu sene de Karlar Altında Kabuslar ve Bir Yaz Gecesi Sineması gösterimleriyle sinemaseverleri mest edecek keyifli ve tematik programlara imza atmıştı. 17 Kasım’da – yani bu cumartesi – açılacak olan Kundura Sinema ise Beykoz Kundura’nın kalbi olarak nitelendirilen kazan dairesinin bir bölümünü sinema salonuna dönüştürerek tesisin fabrika olarak çalıştığı yıllara kadar dayanan köklü sinema kültürünü kalıcı hale getiriyor.

Kundura Sinema ilk sezonunda seyircilere dünyayı gezmelerini sağlayacak bir seçkiyle karşımıza çıkıyor. Kamerasını ilk modern kentlerden günümüze; devasa metropollerden geleceğin distopik şehirlerine; New York’tan Paris’e; Berlin’den Meksiko’ya; Tokyo’dan İstanbul’a kadar farklı coğrafyalara, dünyanın dört bir yanına uzanan şehirlere çeviren filmlerden oluşan Şehir Şehir Gezinen Filmler seçkisi izleyicileri geçmişe, bugüne ve yarına farklı coğrafyaların farklı şehirleri ve kültürlerinden bakmaya davet ediyor.

xfuLd5IA
Foto: Erarslan Yılmaz

İlerleyen dönemlerde film gösterimlerinin yanı sıra özel küratöryel içerikleri, tematik programları ve yan etkinlikleriyle, filmler üzerine düşünen, konuşan, sinemaya dair alternatif bir perspektif sunan, özgün bir mekân olarak hayal edilen ve bu Cumartesi kapılarını açacak olan Kundura Sinema’nın Kasım – Aralık programı ve detaylı bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.